KSIĘGA RODU Z BALTIMORE

Joel Dicker

Tytuł oryginału: LE LIVRE DES BALTIMORE
Tłumaczenie: Joanna Polachowska
Liczba stron: 544
Format: 125 x195 mm
ISBN: 978-83-7985-770-8
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Data wydania: 1 lutego 2017

Wybrańcy bogów i przegrani…

 

Goldmanowie z Baltimore – bogaci, piękni, błyskotliwi…I Goldmanowie z Montclair – całkowite ich przeciwieństwo… Marcus miał pecha – urodził się w Montclair. Ale miał również szczęście – jako nastolatek mógł spędzać weekendy i wakacje u wujostwa, zakosztować ich luksusów i cieszyć się z przyjaźni kuzynów.

Po latach on jest sławnym pisarzem, a po świetności Goldmanów z Baltimore pozostały już tylko wspomnienia. Kiedy postanawia napisać książkę o zakończonym wielką tragedią upadku osób, które kochał, odkrywa, że prawda jest znacznie bardziej złożona, niż przypuszczał.

Bo ludzie należący do tej samej rodziny mogą się

jednocześnie nienawidzić i wspierać, zdradzać i poświęcać się, zazdrościć i podziwiać. A miłość trzech chłopców do jednej dziewczyny nieuchronnie musi się skończyć katastrofą.

 

Nowa powieść autora Prawdy o sprawie Harry’ego Queberta, przetłumaczonej na 30 języków, nagrodzonej Grand Prix Du Roman Akademii Francuskiej i Prix Goncourt Des Lycéens.

więcej

Recenzje

Dicker fantastycznie operuje suspensem. Udało mu się stworzyć dzieło, w którym pasują do siebie wszystkie elementy układanki. Powieść angażuje czytelnika, ma odpowiednie tempo i jest świetnie skonstruowana.

Metrotime

Dicker to mistrz narracji. Jego najnowsza książka to osnuty wokół losów pewnej rodziny thriller, który trzyma w napięciu od pierwszej do ostatniej strony.

Jean-Marie Félix, RTS.CH