OSTATNIE DNI NASZYCH OJCÓW

Joel Dicker

Tytuł oryginału: LES DERNIERS JOURS DE NOS PERES
Tłumaczenie: Oscar Hedemann
Liczba stron: 448
Format: 125 x195 mm
ISBN: 978-83-7885-593-4
Oprawa: miękka bez skrzydełek
Data wydania: 23 marca 2016

Braterstwo, obowiązek, bohaterstwo, tajemnica i… miłość

Miał razem z innymi podpalić Europę. Paul-Émile z początku wcale się na to nie pisał. Zamierzał działać we francuskim ruchu oporu, malować na murach krzyże lotaryńskie, napadać na lokalnych gestapowców i, na ile to możliwe, chronić życie swojego ojca.

Ale okazał się zbyt utalentowany, by poprzestać na lokalnej partyzantce. Zwrócił na siebie uwagę SOE, brytyjskich tajnych służb, i wkrótce wyjechał na szkolenie, które poddało ciężkiej próbie jego człowieczeństwo.

Miał zapomnieć, kim jest i skąd pochodzi. Miał oddać życie za wolność ludzi, których nie znał, wszystkich ludzi okupowanej Europy. Miał być bohaterem.

W czasie II wojny światowej bohaterowie byli bardzo potrzebni. Jego towarzysze broni i kobieta, którą kochał, będą musieli wiele przejść, aby odkryć, jakie grzechy skryły się pod płaszczem najlepszego z najlepszych.

więcej

Recenzje

Istnienie jednostek specjalnych SOE przez długi czas utrzymywano w tajemnicy. 65 lat po rzeczywistych wydarzeniach książka przypomina je i odkrywa prawdziwe relacje pomiędzy Ruchem Oporu i Wielką Brytanią.

France Culture