LAS ZNA TWOJE IMIĘ

Alaitz Leceaga

Tytuł oryginału: EL BOSQUE SABE TU NOMBRE
Tłumaczenie: Barbara Bardadyn
Liczba stron: 576
Format: 135 x 205 mm
ISBN: 978-83-8125-620-9
Oprawa: zintegrowana
Data wydania: 19 czerwca 2019

Fascynująca, tajemnicza i mroczna opowieść o sile i determinacji kobiet w świecie rządzonym przez mężczyzn i o pełnej pasji walce o przetrwanie.

Sekret ukryty głęboko w lesie. Dwie siostry, które łączy więcej, niż dzieli.

Ród kobiet z niezwykłym darem.

Pod koniec lat 20. ubiegłego wieku Estrella i jej siostra bliźniaczka, Alma, miały wszystko, o czym tylko mogły zamarzyć – jako córki markiza, właściciela dworku i kopalni żelaza, dorastały w luksusie… Lecz przyszło im też dźwigać ogromne brzemię.

Estrella i Alma to spadkobierczynie niezwykłego daru przekazywanego z pokolenia na pokolenie w żeńskiej linii rodziny. A ich życie naznaczone zostało piętnem przepowiedni, według której jedna z nich umrze, zanim skończy piętnaście lat. Tak zaczyna się pełna magii i pasji historia, która prowadzi czytelnika śladami głównej bohaterki, niezwykłej kobiety, która mimo strachu przed niebezpieczeństwami nie zawaha się zrobić tego co konieczne, aby obronić swoją ziemię i dziedzictwo zapisane we krwi.

Porywająca powieść o miłości, zazdrości i zemście. Pełna tajemnic saga rodzinna w stylu Isabel Allende i Kate Morton, nastrojowa niczym gotyckie powieści sióstr Brontë.

więcej

Recenzje

Wielkie znaczenie w tej powieści mają baskijskie legendy, przepowiednie i pewien charakterystyczny dla tego regionu mistycyzm. Nie jest to kryminał, raczej powieść obyczajowa o dwóch siostrach, które dotknęła klątwa. Udany debiut literacki.

Arlena Sokalska, POLSKA The Times

Alaitz Leceaga z dużym powodzeniem połączyła powieść obyczajową z sagą, thrillerem i fantastyką serwując czytelnikom wielowymiarową opowieść o sile kobiet i ich pozycji w świecie zdominowanym przez mężczyzn. „Las zna twoje imię” to fascynująca, mroczna i szalenie wciągająca powieść. Chętnie obejrzałabym film albo serial na podstawie tej książki. Fabuła aż się prosi o ekranizację. Polecam!

Maria Olecha-Lisecka, Dziennik zachodni

Alaitz Leceaga czerpie wszystko to, co najlepsze z kanonu realizmu magicznego, tworząc własną, wypełnioną dziwnością i kobiecym duchem opowieść. A wszystko to w tajemniczej poświacie baskijskiego wybrzeża – Baskowie mają swoje mity, mają swoje legendy i to wszystko prześwituje przez woal tej powieści. „Las zna twoje imię” to historia niesamowita. Po prostu. Piękna jak diabli, hiszpańska na wskroś. To realizm magiczny w najlepszej postaci.

Olga Kowalska, Wielki Buk

Świetny klimat książki, balansującej na granicy horroru, z martwą siostrą snującą się za bohaterką, wyjącym wilkiem, który podąża wszędzie za bohaterką, z nieustającym poczuciem zagrożenia, bo pewni ludzie na takie jak kobiety z rodu Zuluaga polują. Albo żeby je uśmiercić albo żeby je wykorzystać. Uwielbiam hiszpańskie połączenie grozy i fantastyki, magię niepostrzeżenie wkraczającą w życie, przesuwającą się gdzieś za granicami widzenia...

Monika Frenkiel, Nie samą pracą...

Ta książka jest jedyna w swoim rodzaju - to lektura obowiązkowa dla każdego wielbiciela dobrych książek, bo powieść "Las zna twoje imię" jest po prostu rewelacyjna!!!!!!

Anna Ciesielska, Markietanka-mojeksiazki.blogspot

Kup teraz
swiatksiazki.pl
14.99 zł
42.90 zł
Oszczędzasz 27.91 zł
Idź do sklepu »