ŁZY WOJNY

Wilbur Smith / David Churchill

Tytuł oryginału: WAR CRY
Tłumaczenie: Paweł Korombel
Liczba stron: 480
Format: 135 x 205 mm
ISBN: 978-83-8125-661-2
Oprawa: zintegrowana
Data wydania: 25 marca 2020

Zapierająca dech w piersiach historia miłosna rozgrywająca się w czasach II wojny światowej.

Sielankowe dzieciństwo Saffron Courtney zostaje przerwane przez rodzinną tragedię, która zmusza nastolatkę, by dorosła znacznie szybciej, niż wynikałoby to z jej metryki. Nieodparta ciekawość świata i nieustające pragnienie przygód zawiodą ją do Anglii, w sam środek zbierającej się burzy, która poprzedza II wojnę światową.

Młody Gerhard von Meerbach, spadkobierca fortuny przemysłowej i zagorzały zwolennik partii nazistowskiej, stara się pozostać wierny swoim zasadom w coraz bardziej okrutnym świecie. Jego przyjaźń z Żydem naraża go na niebezpieczeństwo i zmusza do przeciwstawienia się siłom zła, które opanowały jego kraj i rodzinę.

Gdy nad Europą zacznie szaleć wojenna zawierucha, światy Saffron i Gerharda zderzą się. Czy więcej będzie ich łączyć, czy dzielić?

więcej

Recenzje

Wilbur Smith, pochodzący z Afryki i mieszkający w RPA brytyjski pisarz, kontynuuje swoją popularną sagę rodu Courtneyów. I znowu daje to, na co jego czytelnicy czekają: dramat, miłość, trudne wybory. Wilbur Smith świetnie prowadzi narrację, buduje bogatą paletę relacji poszczególnych bohaterów, układając ją z rozmachem na tle wojennej rzeczywistości. I nawet, gdy operuje sprawdzonymi schematami, otrzymujemy wciągającą, wielowątkową, nawiązującą do najlepszych tradycji powieść.

Dariusz Pawłowski, Dziennik Łódzki

Autor niczym wytrawny cukiernik wyważył wszystkie składniki w taki sposób, aby powstał doskonały, literacki tort – kilkuwarstwowy, niezbyt słodki i niezbyt gorzki, obficie polany historyczną polewą. Gwarantuję, że gdy spróbujesz jednego kawałeczka, będziesz mieć ochotę na kolejny i tak dopóty, dopóki nie zjesz go w całości!

Anna Stasiuk, Dla Lejdis

Kup teraz
swiatksiazki.pl
26.00 zł
39.90 zł
Oszczędzasz 13.90 zł
Idź do sklepu »