NA SZLAKU TRUMIEN

Peter May

Tytuł oryginału: COFFIN ROAD
Tłumaczenie: Lech Z. Żołędziowski
Liczba stron: 384
Format: 125 x195 mm
ISBN: 978-83-8125-286-7
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Data wydania: 6 czerwca 2018

Peter May wraca do miejsca, które zafascynowało czytelników trylogii Wyspa Lewis i mistrzowsko przeplata trzy historie, które łączy małe stworzenie – pszczoła.

A tak naprawdę wszystko jak zwykle sprowadza się do pieniędzy.

 

Wyspa Harris, Hebrydy Zewnętrzne

Wyrzucony na plażę mężczyzna nie ma pojęcia, gdzie się znajduje ani kim jest. Stopniowo dowiaduje się kolejnych szczegółów o sobie: nazywa się Neal Maclean i zjawił się na Harris przed rokiem, by pisać książkę. Tyle że w jego komputerze nie ma po niej ani śladu. Jedyne, co znajduje w domu, to mapka z zaznaczoną trasą zwaną Szlakiem Trumien.

 

Wyspa Flannana

Na niezamieszkanej wysepce archipelagu Hebryd Zewnętrznych, z której ponad sto lat temu w tajemniczych okolicznościach zniknęło trzech latarników, zostają znalezione zwłoki zamordowanego mężczyzny. Policja podejrzewa Macleana. A jemu trudno dowieść niewinności, skoro nadal niewiele pamięta i sam nie jest o niej przekonany.

 

Edynburg

Karen Flemming, zbuntowana nastolatka, która od dwóch lat zmaga się z traumą po samobójstwie ojca naukowca, dostaje od jego przyjaciela dziwny list napisany przez ojca przed śmiercią. I budzi się w niej podejrzenie, że tata wciąż żyje, a za jego zniknięciem może stać koncern, w którym pracował.

więcej

Recenzje

„Na Szlaku Trumien" to zwodniczy thriller tej miary co Wierny ogrodnik Johna Le Carré.

The Guardian

Niezwykle klimatyczna opowieść, która wciąga już od pierwszej sceny!

Dudely Pleasures Magazine

Peter May jest mistrzem gawędziarzy!

BookPeople