NA GIGANCIE

Peter May

Tytuł oryginału: RUNAWAY
Tłumaczenie: Jan Kabat
Liczba stron: 400
Format: 125 x195 mm
ISBN: 978-83-6578-161-1
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Data wydania: 30 sierpnia 2017

Uciekliśmy w pięciu tamtej brzemiennej w skutki nocy. Miało nas wrócić tylko trzech.

 

Glasgow, 1965 rok. Jack Mackay, nieustępliwy, uparcie dążący do celu nastolatek, nie wyobraża sobie życia, które miałoby być nudne i przewidywalne. Chłopak ma tylko jedno marzenie, a jest nim przeprowadzka do Londynu. Udaje mu się przekonać czterech muzyków ze swojego zespołu, by wyjechali do stolicy Wielkiej Brytanii, gdzie czeka ich kariera muzyczna.

Glasgow, 2015 rok. Sześćdziesięciosiedmioletni Jack Mackay nie ma odwagi spojrzeć wstecz na życie pełne niepowodzeń i przeciętności. Wciąż nękają go obrazy tego, co wydarzyło się przed pięćdziesięciu laty. Dręczą go wspomnienia,

przed którymi tak uciekał.

Londyn, 2015 rok. Martwy mężczyzna leży w jednopokojowym mieszkaniu. Nad jego ciałem stoi bezlitosny zabójca. Nie odczuwa żadnych wyrzutów sumienia. To, co pięć dekad temu zaczęło się jako niewinna pogoń nastolatków za marzeniami, dziś stało się koszmarem na jawie, gotowym zniszczyć życie wszystkich pięciu mężczyzn.

 

Na gigancie jest trzymającym w napięciu thrillerem, przedstawiającym losy trwającej półwiecze przyjaźni między pięcioma chłopakami, których połączyły wspólna pasja i wspólne marzenia, a wszystko to na tle dwóch wyjątkowo klimatycznych miast.

więcej

Recenzje

Peter May równa do najlepszych, ale formuła czystej powieści kryminalnej mu nie wystarcza.

Piotr Gociek, Do Rzeczy

May świetnie oddaje klimat miejsca, łącząc elementy kryminału oraz innych odmian powieściowych i tworząc teksty literacko dość wysmakowane.

Robert Ostaszewski, Książki. Magazyn Do Czytania