WYSPA POWROTÓW

Peter May

Tytuł oryginału: ENTRY ISLAND
Tłumaczenie: Jan Kabat
Liczba stron: 480
Format: 125 x195 mm
ISBN: 978-83-7885-485-2
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Data wydania: 2 marca 2016

Jeśli uciekasz przed losem... Los cię dopadnie.

 

Kiedy detektyw Sime Mackenzie wsiada do niewielkiego samolotu na lotnisku św. Huberta w Montrealu, nawet nie ogląda się za siebie. Licząca 850 mil podróż jest dla niego okazją, by uciec przed samotnością i żalem, które od dłuższego czasu naznaczają jego życie.

Sime wchodzi w skład ośmioosobowej grupy śledczej, a celem wyprawy jest wyspa Entry w Zatoce Świętego Wawrzyńca – szeroka na dwa kilometry, długa na trzy i licząca niespełna 130 mieszkańców, z których najbogatszy został właśnie zamordowany w swoim domu. Śledztwo wydaje się formalnością: dowody wskazują na zabójstwo w

afekcie, a żona ofiary jawi się jako mściwa morderczyny. Sprawa przybiera niespodziewany obrót, gdy Sime staje oko w oko z podejrzaną i jest przekonany, że ją zna, choć nigdy wcześniej się nie spotkali.

Prześladowanego przez tę pewność i cierpiącego na bezsenność detektywa zaczynają nawiedzać sny o wydarzeniach, jakie rozgrywały się w odległej przeszłości na szkockiej wyspie 300 mil dalej. Sny, w których wdowa odgrywa główną rolę. Sprawa ta staje się dla Sime'a obsesją. Pomimo dowodów obciążających oskarżoną, niezachwianie wierzy w jej niewinność, narażając się na konflikt między zawodowym obowiązkiem, który musi wypełnić, a przeznaczeniem, od którego nie może uciec.

więcej

Recenzje

Powieść Maya to coś więcej niż opowieść o zbrodni. To wysmakowana i subtelnie kreowana historia o wielu aspektach ludzkiego życia, pięknego i surowego jednocześnie.

Agnieszka Krawczyk, Zbrodnicze Siostrzyczki

To wymagająca, niezwykła powieść, potwierdzająca ogromną klasę pisarza.

Łukasz Radecki