NAJGORĘTSZA PLAŻA W FINLANDII

Antti Tuomainen

Tytuł oryginału: PALM BEACH FINLAND
Tłumaczenie: Bożena Kojro
Liczba stron: 384
Format: 135 x 205 mm
ISBN: 978-83-8125-892-0
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Data wydania: 11 marca 2020

Seks,kłamstwa i źle dopasowany strój kąpielowy.

Niezbędny krem z filtrem ochronnym 100!

Jan Nyman, detektyw z tajnej jednostki operacyjnej Krajowej Policji Centralnej, zostaje wysłany do sennego nadmorskiego miasteczka, by przeprowadzić śledztwo w sprawie tajemniczej śmierci. Misja jest jasna: dowiedzieć się, co naprawdę się stało, wykorzystując wszelkie niezbędne środki.

Ale Nyman wkrótce odkrywa, że w tej sprawie nic nie jest proste. Nawet miejsce zbrodni – dziwaczna wesoła tropikalna wioska na ponurym fińskim wybrzeżu. Tu słońce rozgrzewa piasek do spektakularnych 13 stopni Celsjusza… Każdy odwiedzający otrzymuje wspaniałego dmuchanego flaminga – może jeszcze nie nadmuchanego, ale co tam. Kto może oprzeć się pokusie pobytu na „najgorętszej plaży w Finlandii”? Najwyraźniej nie zuchwali mordercy…

Książkę wydano przy wsparciu FILI – Finnish Literature Exchange

więcej

Recenzje

Ile czytaliście fińskich kryminałów? Boja dwa, oba napisał Tuomainen. Nie przepadam za komediami kryminalnymi, ale te są naprawdę niezłe. Ta książka jest jak różowy flaming na okładce: groteskowa, szalona, zabawna.

Arlena Sokalska, Polska The Times

„Najgorętsza plaża w Finlandii” to najzabawniejsza powieść tej wiosny, a może nawet i lata ukryta pod pozorem kryminału. Czytajcie, by zapomnieć o problemach - polecam wam tę fińską plażę, zobaczycie, będzie bosko! Tuomainen już po raz kolejny zaraża śmiechem, „Najgorętsza plaża w Finlandii” serwuje inteligentny humor dla kumatych. Wujek Janusz nie znalazłby w tej powieści nic zabawnego, więc nie ma sensu dawać mu tej książki w prezencie. Wszystkim innym, a przede wszystkim sobie – jak najbardziej. Polecam wam tę fińską plażę, zobaczycie, będzie bosko!

Sylwia Skorstad, Republika kobiet

"Najgorętsza Plaża w Finlandii" to historia lekka i zabawna, choć mamy trupa w tle. Powieść jest gorąca choć na plaży tylko trzynaści stopni. Bohaterowie są barwni i pokręceni i każdy ma coś do ukrycia, a mimo to można ich polubić. Zwyczajnie nie można oprzeć się tej powieści, która zaskakuje formą kryminału i komedii w oparach fińskiej rzeczywistości.

Tomasz Drabik, Mechaniczna kulturacja

Nie szukajcie w „Najgorętszej plaży w Finlandii” krwawych morderstw, genialnych przestępców i policjantów ani karkołomnych pościgów. Tuaomainen wabi czytelników czymś innym (plejadą nieudaczników uwikłanych w wydarzenia kryminalne, opisami sytuacji, narracją, nietypową fabułą), a ja po raz kolejny dałam się wciągnąć w napisaną przez niego historię.

Agnieszka Pruska, Zbrodnia w bibliotece

Lekka, bezpretensjonalna, dobrze i szybko czytająca się komedia kryminalna. Naprawdę zabawna. Oczywiście pod warunkiem, że lubicie opary absurdu oraz karykaturalne postaci. Na urlop jak znalazł.

Mikołaj Marszycki

Porywająca powieść – prawdziwy rollercoaster.

„Guardian”

Tuomainen to najzabawniejszy pisarz w Europie.

„The Times”

Tuomainen bombarduje masą dobrego humoru, ciętych ripost, celnych uwag i sytuacji, które mogą wywoływać zarówno smutek, jak i śmiech. Bohaterowie spotykają na swojej drodze coraz to nowe problemy, często absurdalne sytuacje, a całości tego barwnego pejzażu dopełnia właściciel Palm Beach Finland, który… – no właśnie, co temu facetowi w ogóle przyszło do głowy? Zdecydowanie nie można się nudzić. A jeśli jeszcze nie jesteście przekonani, to spójrzcie na okładkę! Widzicie tego flaminga, prawda? Nie uwierzycie, na co wpadł właściciel ośrodka – tego nie mógł wymyślić nikt przy zdrowych zmysłach! I nie, nie chodzi o dmuchanego flaminga do basenu... Koniecznie sprawdźcie sami!

Sylwia Skorstad, Republika kobiet

Kup teraz
swiatksiazki.pl
25.00 zł
37.90 zł
Oszczędzasz 12.90 zł
Idź do sklepu »