NAJGORĘTSZA PLAŻA W FINLANDII

Antti Tuomainen

Tytuł oryginału: PALM BEACH FINLAND
Tłumaczenie: Bożena Kojro
Liczba stron: 384
Format: 135 x 205 mm
ISBN: 978-83-8125-892-0
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Data wydania: 11 marca 2020

Seks,kłamstwa i źle dopasowany strój kąpielowy.

Niezbędny krem z filtrem ochronnym 100!

Jan Nyman, detektyw z tajnej jednostki operacyjnej Krajowej Policji Centralnej, zostaje wysłany do sennego nadmorskiego miasteczka, by przeprowadzić śledztwo w sprawie tajemniczej śmierci. Misja jest jasna: dowiedzieć się, co naprawdę się stało, wykorzystując wszelkie niezbędne środki.

Ale Nyman wkrótce odkrywa, że w tej sprawie nic nie jest proste. Nawet miejsce zbrodni – dziwaczna wesoła tropikalna wioska na ponurym fińskim wybrzeżu. Tu słońce rozgrzewa piasek do spektakularnych 13 stopni Celsjusza… Każdy odwiedzający otrzymuje wspaniałego dmuchanego flaminga – może jeszcze nie nadmuchanego, ale co tam. Kto może oprzeć się pokusie pobytu na „najgorętszej plaży w Finlandii”? Najwyraźniej nie zuchwali mordercy…

Książkę wydano przy wsparciu FILI – Finnish Literature Exchange

więcej

Recenzje

Ile czytaliście fińskich kryminałów? Boja dwa, oba napisał Tuomainen. Nie przepadam za komediami kryminalnymi, ale te są naprawdę niezłe. Ta książka jest jak różowy flaming na okładce. Groteskowa, szalona, zabawna.

Arlena Sokalska, Polska The Times

Nie szukajcie w „Najgorętszej plaży w Finlandii” krwawych morderstw, genialnych przestępców i policjantów ani karkołomnych pościgów. Tuaomainen wabi czytelników czymś innym (plejadą nieudaczników uwikłanych w wydarzenia kryminalne, opisami sytuacji, narracją, nietypową fabułą), a ja po raz kolejny dałam się wciągnąć w napisaną przez niego historię.

Agnieszka Pruska, Zbrodnia w bibliotece

Porywająca powieść – prawdziwy rollercoaster.

„Guardian”

Tuomainen to najzabawniejszy pisarz w Europie.

„The Times”

Kup teraz
swiatksiazki.pl
25.35 zł
37.90 zł
Oszczędzasz 12.55 zł
Idź do sklepu »