NOS4A2

Joe Hill

Tytuł oryginału: NOS4A2
Tłumaczenie: Maria Frąc
Liczba stron: 672
Format: 143 x 205 mm
ISBN: 978-83-8125-367-3
Oprawa: twarda
Data wydania: 16 września 2020

Na swoje ósme urodziny Victoria McQueen dostaje od rodziców rower pozwalający jej dotrzeć w miejsca, w których znajduje zagubione przedmioty. Wystarczy, że wjedzie na zniszczony stary most, i trafia tam, gdzie pragnie się znaleźć. Jak się okazuje, nie jest jedyną osobą przemierzającą ten most. Bibliotekarka Maggie, poznana podczas jednej z takich wypraw, opowiada jej o porywającym dzieci Upiorze, który zabiera je na przejażdżkę rolls-royce’em z 1938 roku, po czym wysysa z nich dusze i pozbawia ludzkich uczuć.

Po raz ostatni Victoria przemierza stary most jako siedemnastolatka. Po kłótni z matką wyrusza na poszukiwanie kłopotów. I, oczywiście, je znajduje, trafia bowiem do domu Upiora. Kiedy chce pomóc chłopcu zamkniętemu w starym rolls-roysie z rejestracją NOS4A2 – Nosferatu – okazuje się, że jest on wampirem. Zanim udaje jej się uciec, staje twarzą w twarz z Charliem Manxem – Upiorem we własnej osobie.

W dorosłym życiu Victoria próbuje zatrzeć w pamięci tamte wydarzenia, ale Charlie Manx już się postara, żeby o nich nie zapomniała.

więcej

Recenzje

Genialne połączenie klasycznych i nowoczesnych strachów i mrocznych fantazji, a wszystko doskonale pocięte i zmiksowane... Joe Hill stał się mistrzem swojego rzemiosła.

Publishers Weekly

Hill to wspaniały pisarz z nieograniczoną wyobraźnią, który zabiera czytelników i swoich bohaterów w najbardziej niesamowite miejsca.

USA Today

Jest w pełni ukształtowanym, świadomym swoich umiejętności pisarzem.

qfant.pl

Kup teraz
swiatksiazki.pl
30.00 zł
45.90 zł
Oszczędzasz 15.90 zł
Idź do sklepu »