ROGI

Joe Hill

Tytuł oryginału: THE HORNS
Tłumaczenie: Maciejka Mazan
Liczba stron: 448
Format: 143 x 205 mm
ISBN: 978-83-8215-478-8
Oprawa: twarda
Data wydania: 2 czerwca 2021

Kiedy wydaje ci się, że opuścił cię nawet Bóg, pamiętaj, że w środku ciebie na pewno został diabeł…

Rok wcześniej Igowi Perrishowi zawalił się cały świat – a miał wiele do stracenia. Bogaty lekkoduch, syn znanego muzyka i brat gwiazdy TV, nie musiał nigdy martwić się o swoją pozycję czy przyszłość. Tym bardziej, że miał przy sobie ukochaną dziewczynę, Merrin Williams, z którą dzielił marzenia i wszystkie wyzwania. Aż do nocy, kiedy została brutalnie zgwałcona i zabita. A on był tego jedynym świadkiem.

W rocznicę morderstwa Igowi puszczają hamulce – pije tyle, aż traci nad sobą kontrolę. A rano budzi się z nieprawdopodobnym kacem i… sterczącymi z czoła rogami. Nie są halucynacją ani tworem chorego umysłu zmęczonego żałobą. Ig właśnie dostał zadziwiający prezent, który pozwala mu poznać myśli i sekrety innych ludzi.

I wykorzysta go, aby dowiedzieć się, co naprawdę przydarzyło się Merrin. Choć są tacy, co sądzą, że to on, tylko dzięki pieniądzom rodziców, nie odpowiedział dotąd za tę śmierć…

No i na koniec pozostanie kluczowe pytanie – jak to właściwie się stało, że Igowi wyrosły rogi?

Książka została sfilmowana z Danielem Radcliffe’em w roli głównej!

więcej

Recenzje

Diabelnie genialnie zaprojektowana historia. Hill rządzi w tym samym królestwie co Neil Gaiman, Jonathan Lethem i Stephen King.

„Pittsburgh Tribune”

Na fali dwóch doskonałych książek – Pudelka w kształcie serca i najnowszych Rogów – Joe Hill udowodnił, że jest jednym z najlepszych amerykańskich autorów horrorów.

„Time”

Po Pudełku w kształcie serca Rogi zwerbują Hillowi jeszcze więcej fanów. Ten autor ma swój styl, wciągający i przystępny. Rogi to szybka akcja, fascynująca zagadka kryminalna i love story, z odrobiną diabelskości dla podgrzania atmosfery.

Dreadcentral.com

Diabelsko doskonała rozrywka. Hill to świetny pisarz z nieograniczoną wyobraźnią. A już najlepiej mu wychodzi zabieranie jego postaci w naprawdę, naprawdę dziwne miejsca…

„USA Today”

Studium cierpienia w wykonaniu Hilla to szalona jazda bez trzymanki, pełna napięcia i pochłaniająca. Wpadniesz w nią tak samo, jak bohater tej książki, który powoli i bezpowrotnie zanurza się w ciemną i hipnotyzującą rzekę…

„Seattle Times”

Rogi to oryginalna i zachwycająca historia. I pełna smacznych niuansów. Ogień i siarka rzadko wyglądają tak dobrze.

„Los Angeles Times”

Kup teraz
swiatksiazki.pl
28.00 zł
42.90 zł
Oszczędzasz 14.90 zł
Idź do sklepu »