PRZEJŚCIE

Justin Cronin

Tytuł oryginału: THE PASSAGE TRILOGY 1: THE PASSAGE
Tłumaczenie: Zbigniew Kościuk
Liczba stron: 832
Format: 143 x 205 mm
ISBN: 978-83-8125-489-2
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Data wydania: 27 lutego 2019

Postapokaliptyczny thriller napisany w klimacie słynnego Bastionu Stephena Kinga. Pierwsza część bestsellerowej trylogii.

W tajnej bazie armii amerykańskiej w Kolorado trwają badania nad rzadkim wirusem z boliwijskiej dżungli wydłużającym życie i zwiększającym siłę fizyczną. Ubocznym skutkiem jego działania jest przemiana ludzi w wampiry, wobec których wojsko ma własne plany: nowy gatunek wydaje się doskonałą bronią biologiczną. Agent FBI Brad Wolgast otrzymuje zadanie: dostarczyć dwunastu czekających na egzekucję skazańców do eksperymentu wszczepienia wirusa.

W ostatniej fazie „Projektu Noe” wirus ma zostać podany małemu dziecku. Wolfgast zawozi do Kolorado porzuconą przez matkę sześcioletnią Amy Harper Bellafonte. W agencie budzą się wyrzuty sumienia; pomiędzy nim a dziewczynką tworzy się silna więź. Niespodziewanie zarażeni wirusem, zwani wirolami, wydostają się na wolność, zaś kraj ogarnia epidemia. Z bazy uciekają też Amy i Wolfgast. Wirole atakują i mordują wszystkich wokół siebie, w końcu opanowują całe Stany Zjednoczone. Kalifornia i Teksas ogłaszają secesję, a po użyciu broni nuklearnej państwo przestaje istnieć. Niedobitki ludzi kryją się przed wampirami w izolowanych koloniach za wysokimi murami, chronieni snopami reflektorów.

92 lata później.

U bram jednej z kolonii położonych na terenie Republiki Kalifornijskiej pojawia się tajemnicza kilkunastoletnia dziewczyna – Amy. Wspólnocie kończą się zasoby energetyczne, czeka ją zagłada. Niewielka grupka ludzi wyrusza w niebezpieczną podróż do Kolorado, gdzie prowadzono kiedyś eksperymenty biologiczne, mając nadzieję na ocalenie.

więcej

Recenzje

Zacznij czytać tę książkę, a zapomnisz, że istnieje inny świat.

Stephen King

Pod względem literackim nie ustępuje „Bastionowi" Stephena Kinga.

Time Magazine

Mroczna strona Zmierzchu – tylko dla dorosłych.

Telegraph

Najlepsza powieść tego lata!

USA Today

Kocham twoją książkę. Jest fantastyczna, mam nadzieję, że sprzedasz miliony egzemplarzy.

Stephen King do Justina Cronina

Epickie, apokaliptyczne, katastroficzne, ściskające serce, hipnotyzujące!

Daily Mirror

Fani powieści o wampirach, którzy maja już dość wydelikaconych następców hrabiego Drakuli, będą ta książką zachwyceni.

Publishers Weekly

Niemal każdy rozdział ma swój punkt kulminacyjny, co sprawia, że tym trudniej odłożyć tę książkę i człowiek ma ochotę na 24-godzinny maraton czytania… Może nawet 48-godzinny.

The Denver Post

To nie tylko błyskotliwie napisana książka z zaskakującymi zwrotami akcji i dynamicznymi scenami rodem z komiksu, lecz także wnikliwy i poruszający obraz ludzi, którzy przetrwali i z jednej strony stracili przeszłość, a z drugiej mają przed sobą przerażającą przyszłość.

The Guardian