RADYKALNA NADZIEJA. ŹRÓDŁO ODWAGI I SIŁY W NIEBEZPIECZNYCH CZASACH

Carolina De Robertis

Tytuł oryginału: RADICAL HOPE: LETTERS OF LOVE AND RESISTANCE IN DANGEROUS TIMES
Tłumaczenie: Jan Kraśko / Paweł Lipszyc / Andrzej Szulc / Robert Waliś
Liczba stron: 384
Format: 130 x 200 mm
ISBN: 978-83-7985-833-0
Oprawa: twarda
Data wydania: 10 maja 2017

Ta znacząco zatytułowana publikacja jest odpowiedzią na objęcie prezydentury przez Donalda Trumpa.

 

Antologia jest zbiorem esejów, mających formę listów miłosnych, skierowanych do dowolnie wybranej osoby lub osób – dziecka, osoby z przyszłości, społeczności, itp. – autorstwa wrażliwych społecznie najznamienitszych współczesnych pisarzy i intelektualistów amerykańskich, w tym m.in. trojga laureatów Nagrody Pulitzera: Viet Thanh Nguyen, Jane Smiley i Junot Diaz, czy założycieli organizacji Black Lives Matter. Kanwą tej publikacji jest znany esej Jamesa Baldwina adresowany do jego bratanka, w którym autor Innego kraju ujmuje kluczową rolę rasy w historii USA. Ta międzynarodowa inicjatywa pisarska jest w dużym

stopniu związana z reakcją środowiska twórczego na społeczno-kulturowe konsekwencje wyboru Donalda Trumpa na 45. prezydenta Stanów Zjednoczonych.

 

Eseje składające się na tom Radykalna nadzieja... mają  stanowić wsparcie dla indywidualizmu i odmienności oraz zachętę do działań dla dobra ogółu (na rzecz demokracji, praw człowieka i wolności obywatelskich), w niebezpiecznych czasach, gdy do władzy dochodzą populiści i konserwatyści.

więcej

Recenzje

To jest właśnie ten moment, kiedy artyści powinni zabrać się do roboty... Mówmy, piszmy, twórzmy język... W ten sposób uzdrawia się cywilizacja.

Toni Morrison

Organizujmy się. Twórzmy więzy solidarności. I owszem: walczmy. Żeby nas usłyszano. Żebyśmy byli bezpieczni. Żebyśmy byli wolni.

Junot Díaz

Kup teraz
swiatksiazki.pl
9.99 zł
38.90 zł
Oszczędzasz 28.91 zł
Idź do sklepu »