TYLKO MATKA

Elisabeth Carpenter

Tytuł oryginału: ONLY A MOTHER
Tłumaczenie: Maria Olejniczak-Skarsgard
Liczba stron: 352
Format: 135 x 205 mm
ISBN: 978-83-8125-931-6
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Data wydania: 3 czerwca 2020

TYLKO MATKA…

Erica Wright nie musiała ścierać ze ścian swojego domu napisu „MORDERCA” od ponad roku. Życie powoli wracało do normy. Ale kobieta wie, że jej syn, Craig, wkrótce zostanie wypuszczony z więzienia. A wtedy z jej życia znów zniknie spokój.

…BY MU UWIERZYŁA

Erica nigdy nie wątpiła w niewinność Craiga – pomimo kłamstw, które mówiła dla niego lata wcześniej. Jednak gdy jej syn wraca do domu, od razu dostrzega w nim zmianę. Nie rozpoznaje w nim własnego dziecka.

…KŁAMAŁABY DLA NIEGO

Więc gdy kolejna dziewczyna znika, kobieta zaczyna go podejrzewać. Ale jak matka mogłaby się odwrócić od własnego syna? Jak daleko mogłaby się posunąć, by go chronić?

…ALE CZY UKRYŁABY PRAWDĘ?

więcej

Recenzje

Wielbiciele kryminałów na pewno nie będą rozczarowani lekturą powieści „Tylko matka” Elisabeth Carpenter. Opowiada ona o kobiecie, której syn wychodzi z więzienia po blisko 20 latach odsiadywania wyroku za morderstwo pewnej nastolatki. Czy był niewinny? A może się myliła? Powieść wydało u nas wydawnictwo Albatros, które ma nosa do autorów i stawia na kryminały o mocnym zabarwieniu społecznym.

Marta Górna, Gazeta Wyborcza

Ta powieść jest doskonale napisanym thrillerem psychologicznym, w którym od zbrodni ważniejszy jest nastrój, a historię tu przedstawioną śledzimy z trzech perspektyw: matki, dziennikarza badającego sprawę oraz samego zabójcy.

Jacek Michoń, Angora

Rewelacyjny thriller psychologiczny, skupiający się na przemyśleniach bohaterów, ich wewnętrznych przeżyciach, kłopotach i rozterkach. Historia zawarta w tej powieści jest wielowarstwowa, a autorka z wyczuciem dawkuje kolejne fakty i informacje, które pozwolą poskładać wszystko w całość. Naprawdę fantastycznie napisana i trzymająca w napięciu opowieść, której wątki rewelacyjnie ze sobą współgrają i przeplatają się wzajemnie.

Klaudia Kobylańska, Good Buk

Poruszająca powieść o tym, jak bardzo przyjaźń może być zdradliwa, i jak silna może okazać się matczyna miłość. "Tylko matka" to absolutny powiew świeżości i wzruszająca lektura!

Patryk Idziak, Movies Room

„Tylko matka” to książka dla tych, którzy przedkładają obserwowanie zachowań ludzi i psychologię nad krwawe pościgi i brutalne sceny, chociaż takie też tu się pojawiają. Przeczytałam z przyjemnością.

Agnieszka Pruska, Zbrodnia w Bibliotece

Tylko matka jest najnowszym kryminałem Carpenter. Idealna dla osób szukających porywającej lektury na deszczowy weekend albo wypad na plażę.

Nicola Adam, „Lady Less Ordinary”

Tylko matka jest świetnie napisaną powieścią. Jest jednocześnie pełna czułości i brutalna, nie ucieka przed ukazaniem okrutnej rzeczywistości. Poruszanie traumatycznych tematów i łączenie realizmu z dramatem jest niezwykle trudne, ale Carpenter robi to bardzo umiejętnie. Bardzo polecam.

Helen Fields, autorka książki Perfect Remains

Zaskakująco świeży thriller: Tylko matka jest prawdziwym rollercoasterem emocji z uderzającym zakończeniem, ukazującym wzruszającą siłę matczynej miłości. Książka, od której ciężko się oderwać.

Charlotte Duckworth, autorka książki The Rival

Kup teraz
swiatksiazki.pl
26.00 zł
39.90 zł
Oszczędzasz 13.90 zł
Idź do sklepu »