W ŚWIETLE KSIĘŻYCA

Dean Koontz

Tytuł oryginału: BY THE LIGHT OF THE MOON
Tłumaczenie: Łukasz Praski
Liczba stron: 448
Format: 125 x195 mm
ISBN: 978-83-7885-538-5
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Data wydania: 23 stycznia 2015

Możesz mi zaufać –  te właśnie słowa usłyszał Dylan O’Connor, siedząc związany w ciemnym pokoju motelowym, od człowieka, który ogromną strzykawką aplikował mu niezidentyfikowaną substancję.

 

Możesz mi zaufać –  sytuacja nieco absurdalna, ale mocny początek zwiastuje jeszcze większe kłopoty. Na koniec nocnego spotkania Doktor da Dylanowi jedną radę: Ratuj się. Bo w ciągu pół godziny w motelu zjawią się ludzie gotowi odebrać mu życie. Dylan rozpoczyna walkę z czasem, nieznanym wrogiem i własnym ciałem.

 

Noc, Arizona. Dylan O’Connor, wędrowny artysta przemierzający Stany Zjednoczone ze swoim autystycznym bratem, Shepem, zameldował się właśnie w motelu. Ale

nie czeka go spokojny sen. Zostaje obezwładniony, a do jego krwioobiegu zostaje wstrzyknięta substancja nazwana szprycą.

Od tajemniczego Doktora dowiaduje się, że dzięki niej nabędzie niezwykłych mocy. Chyba że w ciągu następnych 24 godzin umrze – albo z powodu szprycy, co jest bardzo prawdopodobne, albo zabity przez ludzi ściągających Doktora – co jest jeszcze bardziej realne.

Okazuje się, że Dylan nie jest jedynym zainfekowanym mieszkańcem motelu. Wkrótce do niego i Shepa dołącza Jillian Jackson. Muszą uciekać, choć nie wiedzą przed kim ani dlaczego. Wydawałoby się, że autystyczny chłopak będzie dla nich ciężarem, tymczasem jego obecność może okazać się wybawieniem…

więcej

Recenzje

Dean Koontz świetnie łączy poczucie humoru i historie rodem z horroru.

People Magazine

Inne tego autora