OCZY CIEMNOŚCI

Dean Koontz

Tytuł oryginału: THE EYES OF DARKNESS
Tłumaczenie: Robert Waliś/ Maria Frąc/ Cezary Frąc
Format: 125x195mm
ISBN: 978-83-8215-000-1
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Data wydania: 6 maja 2020

Matka szukająca syna i toksyczny sekret, który może zagrozić całemu światu.

Ta podróż otworzy drzwi do najbardziej zabójczej z tajemnic.

Przed rokiem Tina Evans straciła w tragicznym wypadku syna, Danny’ego. Kiedy w końcu udaje jej się pozbierać, by rozpocząć nowe życie, na tablicy w dawnym pokoju Danny’ego pojawiają się dwa słowa, które wywracają jej świat do góry nogami:

NIE UMARŁ

Czy to czyjś ponury żart? Czy coś o wiele gorszego?

Zdesperowana matka podejmuje dochodzenie, które wzbudza zainteresowanie tajnej agencji rządowej. Na Tinę i jej partnera zaczynają polować bezwzględni zabójcy, którzy zrobią wszystko, aby świat nie odkrył prawdy pogrzebanej głęboko pod ziemią. Bo utrzymanie tej tajemnicy za drzwiami laboratorium jest warte każdej ceny. Także ceny życia – mężczyzny, kobiety… a nawet dziecka.

Wirus "Wuhan 400'', który pojawił się w książce Koontza prawie 40 lat temu, wzbudził ogromne zainteresowanie całego świata. Czy pisarz przewidział, co się wydarzy? Niektórzy wysunęli teorie spiskowe, że być może rozprzestrzeniający się na świecie koronawirus ma być nową bronią biologiczną. W rzeczywistości nie ma nic wspólnego z wirusem z książki, ale zbieżność nazw i miejsca jest zaskakująca. Pisarza zapewne zainteresował fakt, że w chińskim mieście Wuhan w latach 50. XX został założony ośrodek badawczy, Wuhan Institute of Virology, który prowadził zaawansowane prace właśnie nad wirusami.

więcej

Recenzje

Dean Koontz jest nie tylko mistrzem w urealnianiu naszych koszmarów, ale również żongluje tematami jak najlepszy kuglarz.

The Times

To po prostu niewiarygodnie dobra książka! 5 gwiazdek!

Z recenzji na portalu Goodreads

Dean Koontz ma zadziwiającą umiejętność wymyślania fantastycznych wątków, a zarazem czynienia ich stuprocentowo prawdopodobnymi.

Examiner

Szybcy i wściekli, tylko zamiast samochodów są szpitalne łóżka i tor saneczkowy!

Mail on Sunday

Koontz działa w tym obszarze popkultury, w którym zaczyna ona sięgać dalej, w stronę literatury pięknej.

Weekend Australian

To była pierwsza książka Deana Koontza, którą przeczytałem. I zaprowadziła mnie wprost do ciężkiego uzależnienia od tego autora.

J.S. Bailey, Goodreads

Kup teraz
swiatksiazki.pl
26.74 zł
39.90 zł
Oszczędzasz 13.16 zł
Idź do sklepu »