ZAKOCHANY PRZEZ PRZYPADEK

Yoav Blum

Tytuł oryginału: THE COINCIDENCE MAKERS
Tłumaczenie: Sylwia Murawska
Liczba stron: 304
Format: 143 x 205 mm
ISBN: 978-83-8125-307-9
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Data wydania: 13 lutego 2019

W tej powieści nie ma miejsca na przypadek. Wszystko, co w niej znajdziecie, zostało starannie zaplanowane, a każde działanie profesjonalnie wykonane przez wykwalifikowanego agenta.

Po przeczytaniu tej książki nigdy więcej nie spojrzycie na zbieg okoliczności  w ten sam sposób.

A jeśli rozlany drink, spóźnienie na pociąg lub znalezienie na chodniku kuponu na loterię nie jest dziełem przypadku? A jeśli to część większego planu? A jeśli nie ma czegoś takiego jak przypadkowe spotkanie? A jeśli ludzie, których nie znamy, kształtują nasze przeznaczenie? A może nawet planują losy świata?

Troje pozornie zwyczajnych ludzi, nazywanych kreatorami przypadków, Guy, Emily i Eric, pracuje dla tajnej organizacji pozorującej zbiegi okoliczności. To, co reszta świata odbiera jako wypadki losowe, to w rzeczywistości starannie zaplanowane akcje, które mają zainicjować znaczące zmiany w życiu ich celów – naukowców stojących u progu przełomowych odkryć, artystów czekających, aż pojawi się wena twórcza, albo po prostu zwykłych ludzi, jak ty czy ja…

Kiedy pewnej nocy Guy otrzymuje misję najwyższej rangi, wie, że będzie to najtrudniejszy i najbardziej niebezpieczny zbieg okoliczności, do jakiego kiedykolwiek musiał doprowadzić. Zwłaszcza że nawet kreator przypadku nie może do końca przewidzieć jego konsekwencji. W końcu niezbadane są ścieżki losu, ludzie mają wolną wolę, a miłość – ogromną moc…

Inteligentna, nieprzewidywalna i pełna emocji powieść!

więcej

Recenzje

Po raz pierwszy płakałam z wdzięczności dla autora. Umyślnie do samego końca wodził mnie za nos, mimo to splotem przypadków sprawił, że ta opowieść nabrała właśnie takiego kształtu, jakiego potrzebowałam, choć sama nie byłam jeszcze tego świadoma. Wierzcie mi, to jest właśnie ta książka, którą zabiera się na bezludną wyspę!

Katarzyna Kłosowska, Lubimy Czytać - recenzja oficjalna

Zabawna, ciepła książka o rzeczach trochę niesamowitych i bytach lekko nadprzyrodzonych.

Monika Frenkiel, NieSamaPraca.pl

Zakochany przez przypadek to książka nieprawdopodobna. Opowiada o tym, że absolutnie nic nie zdarza się bez przyczyny, a wszystkie drogi, które przemierza człowiek są starannie przemyślane przez kogoś, kto został powołany, urodzony, stworzony – tego nie wiadomo – do pokierowania losami w taki a nie inny sposób. (...) To opowieść o miłości do życia, pięknie oczekiwania, rozczarowania, ale przede wszystkim – pięknie podejmowania decyzji. Tak rzadko bowiem ludzie myślą o własnej drodze życia jako paśmie podjętych przez siebie decyzji i działań.

Katarzyna Wojtaszek, Ocholeramatka.pl

Kunsztowne połączenie romansu i thrillera z wątkami fantastycznymi. Piękna proza Bluma pobudza wyobraźnię i na długo pozostaje w pamięci.

Booklist

Blum delikatnie balansuje na granicy światów – tego zupełnie nierealnego i tego, który możesz zobaczyć, jeśli delikatnie zmrużysz oczy...

Publishers Weekly