ŻYCIE I CZASY STEPHENA KINGA

Lisa Rogak

Tytuł oryginału: HAUNTED HEART: THE LIFE AND TIMES OF STEPHEN KING
Tłumaczenie: Robert Ziębiński
Liczba stron: 400
Format: 143 x 205 mm
ISBN: 978-83-7885-986-4
Oprawa: twarda
Data wydania: 8 października 2014

Biografia króla literackiego horroru – Stephena Kinga!

Jego powieści od lat mrożą krew w żyłach czytelnikom na całym świecie i osiągają wielomilionowe nakłady. Stephena Kinga nie trzeba reklamować. Co jednak kryje się za zbudowaną przez niego barykadą bestsellerowych tytułów? Za przerażającymi opowieściami, którymi od lat żyją czytelnicy? Jakie strachy dręczą pisarza zamykającego między okładkami niezliczone koszmary?

Lisa Rogak cofa się do dzieciństwa Kinga, dorastającego w trudnych warunkach, bez ojca, rozmawia z jego przyjaciółmi i współpracownikami, śledzi niełatwe początki kariery i spektakularny sukces, na który pisarz w pewnym momencie stracił nadzieję. Sukces przypłacony uzależnieniem od alkoholu i narkotyków...

To próba zrozumienia fenomenu twórcy, którego miejscem zamieszkania jest „Ludowa Republika Paranoi” i który sam siebie określił „Big Mackiem wśród pisarzy”. Czy można jednak rozgryźć człowieka, dla którego „jedynym sposobem na powstrzymanie nieustannie narastającego strachu jest pisanie”?

więcej

Recenzje

Ta biografia to szerokie spojrzenie na życie Kinga, a także świetna przystawka dla tych, którzy dopiero zaczynają smakować prozę mistrza.

The Boston Globe

Rogak z zadziwiającą skrupulatnością poskładała chaotyczne opowieści z życia Kinga i przekształciła je w wartką narrację… Czyta się świetnie!

Times Online (UK)