Wraz z Empikiem zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu #premieraonline, którego gośćmi będą Laura Lane i Ellen Haun autorki książki „Kopciuszek i szklany sufit”.
Rozmowę poprowadzi Justyna Dżbik, a o tłumaczenie konsekutywne zadba Taida Meredith.
W trakcie wydarzenia możliwe będzie zadawanie pytań w komentarzach pod streamingiem.
Transmisja ze spotkania będzie dostępna na Facebook.com/empikcom.
Spotkanie będzie tłumaczone na język migowy.

Laura Lane Ellen Haun „Kopciuszek i szklany sufit”

Dawno, dawno temu żyła silna i zaradna młoda kobieta, na którą wołano Kopciuszek. Mieszkała ze złośliwą, roszczeniową i – powiedzmy to sobie jasno – przemocową macochą i dwiema rozwydrzonymi przyrodnimi siostrami…

Znane baśnie właśnie zyskały wymiar feministyczny!

Dosyć już mamy uległych księżniczek! Pora na kobiety, które potrafią był prawdziwymi bohaterkami własnych opowieści! Najwyższy już czas, by księżniczki wyszły z krainy baśni i zmierzyły się z życiem w realu!

Mulan odnosi sukcesy w wojsku, ale gdy dowiaduje się, że zarabia mniej niż inni kapitanowie, wypowiada własną wojnę… Wendy uczy się, by nigdy nie ufać mężczyźnie, który co noc puka w jej okno…
A książę od Śpiącej Królewny dowiaduje się, czym jest świadoma zgoda.

W tej złośliwości tkwi mądrość, która zmienia nasze czasy! Dowcipne parodie klasycznych baśni przynoszą nowoczesne znaczenie słów „Długo i szczęśliwie” – takie, w którym obie strony są sobie równe.

Baśnie z naszego dzieciństwa wymagają remake’u! Wyzwanie podjęły Laura Lane i Ellen Haun, amerykańskie gwiazdy komedii. Tak powstała dowcipna, ostra jak brzytwa interpretacja najsłynniejszych baśniowych historii.
Choć książka kierowana jest do dorosłej publiczności, która zna oryginalne wersje, sprawdzi się także jako książka dla młodszych czytelników w stylu „Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek” czy „Damy, dziewczyny, dziewuchy” Anny Dziewit-Meller.

Idealna książka dla wielbicielek inteligentnego i nieoczywistego humoru!

Na spotkanie z Laurą Lane i Ellen Haun zapraszamy już w środę 3 lutego o godz. 18:00!
https://www.facebook.com/events/409907100074870

 

 

COPYRIGHTS WYDAWNICTWO ALBATROS
CREATED BY 2SIDES.PL