Jak donosi magazyn „Variety”, Amazon Studios, amerykański producent i dystrybutor telewizyjny i filmowy, właśnie zamówił pilota serialu dla młodzieży opartego na powieści „Schronienie” Harlana Cobena.

„Schronienie” to pierwsza książka Harlana Cobena w serii z Mickeyem Bolitarem. Prawa do ekranizacji tej i wszystkich pozostałych książek z nastoletnim bohaterem ( w tej chwili składają się one na trylogię: „Schronienie”, „Kilka sekund od śmierci” i „Odnaleziony”)należą do wytwórni filmowej MGM. Mówi się, że w przypadku zamówienia na serial „Schronienie” produkcja mogłaby trafić do Amazon Prime Video lub do IMDB TV. Prace nad pilotem potencjalnego serialu rozpoczną się latem tego roku. Za produkcję „Schronienia” odpowiedzialny będzie Ed Decter (który był m.in. producentem wykonawczym hitowego serialu Netflixa p.t. „Dark”). Wesprą go Harlan Coben i Erik Barmack.

Mickey Bolitar, nastoletni bratanek detektywa Myrona Bolitara, ma za sobą traumatyczne przeżycia. Na jego oczach zginął ojciec. Matka trafiła na odwyk. A on sam musi zmienić szkołę i zamieszkać z nielubianym wujem. Okazuje się jednak, że Mickey i Myron mają ze sobą wiele wspólnego, szczególnie zamiłowanie do zagadek i… nieodpowiednich dziewczyn. Takich, które znikają bez ostrzeżenia – jak Ashley, z pozoru skromna nastolatka, która najwyraźniej nie była tym, za kogo się podawała. Zresztą nie tylko jej tożsamość okazuje się być zagadką… Mickey rozpoczyna śledztwo i wkrótce trafia na ślad szokującego spisku, co zmusi go, by zakwestionował wszystko, co dotychczas uważał w życiu za pewne i co wiedział o swojej rodzinie.

„Schronienie” to fascynująca historia, która wciąga cię od samego początku, i której bohaterowi będziesz z przyjemnością kibicować − powiedział Vernon Sanders, jeden z szefów Amazon Studios. − Jesteśmy bardzo podekscytowani współpracą z MGM, Harlanem oraz Edem i ciekawi, jak ten popularny bohater wypadnie na szklanym ekranie − dodał.

Harlan Coben jest autorem 31 powieści, które jak dotąd na całym świecie sprzedały się w nakładzie przekraczającym 75 milionów egzemplarzy. Pisarz jest także twórcą i producentem wykonawczym dostępnych na platformie Netflix seriali fabularnych: „Safe”, „The Five”, „Nieznajomy”, „W głębi lasu”, a wkrótce także „Niewinny”. Był także współproducentem dwóch francuskich miniseriali telewizyjnych opartych na jego powieściach „Jedyna szansa” i „Tylko jedno spojrzenie”.

Nie mogę się doczekać pracy nad adaptacją jednej z moich powieści dla młodszych czytelników i bardzo cieszę się na współpracę z utalentowanymi profesjonalistami z Amazona i MGM International TV Productions − powiedział Harlan Coben.

Ed Decter jest także twórcą popularnego serialu „Shadowhunters” wyprodukowanego przez kanał telewizyjny Freeform, opartego na bestsellerowym cyklu Cassandry Clare „Dary anioła” (oryg. „Mortal Instruments”). Trzy sezony serialu mogli oglądać amerykańscy abonenci telewizji kablowej.

Harlan Coben i ja dorastaliśmy w sąsiednich miasteczkach w stanie New Jersey; choć tylko jeden z nas ma na swoim koncie 75 milionów sprzedanych książek  − żartuje Decter.

 

MGM International Television Productions podjęło również współpracę z Sydneyem Gallondem, producentem francuskiej adaptacji powieści Cobena „Jedyna szansa” i założycielem niezależnego Make It Happen Studio, oraz z France Televisions, która zaowocuje wkrótce anglojęzycznym serialem „The Reunion” nakręconym na podstawie książki „Zjazd absolwentów”, której autorem jest najpopularniejszy współczesny pisarz francuski, Guillaume Musso.

 

Powieści Harlana Cobena szyte są na miarę globalnego odbiorcy, w którego celujemy: nie tylko są ponadczasowe, ale i mogłyby wydarzyć się w każdym miejscu na świecie − powiedziała Rola Bauer, prezeska ds. międzynarodowych produkcji telewizyjnych w MGM. − Autor jest wspaniałym gawędziarzem, a jego powieści dotarły we wszystkie zakątki świata. Wraz z Edem Decterem, którego talent bardzo cenię, jesteśmy dumni, że przy współpracy z naszymi partnerami z Amazon Studios będziemy mogli pokazać tę doskonałą historię na ekranie.

COPYRIGHTS WYDAWNICTWO ALBATROS
CREATED BY 2SIDES.PL