W GŁĘBI LASU

Harlan Coben

Tytuł oryginału: THE WOODS
Tłumaczenie: Zbigniew A. Królicki
Liczba stron: 432
Format: 125 x195 mm
ISBN: 978-83-7985-599-5
Oprawa: miękka bez skrzydełek
Data wydania: 13 maja 2015

Irlandia jest wstrząśnięta tym, co zdarzyło się na poddublińskim osiedlu.

Trójka bawiących się dwunastolatków wchodzi do lasu, ale wychodzi z niego tylko jedno z nich – chłopiec w zakrwawionym ubraniu, który jest w stanie bliskim katatonii. Pozostałej dwójki nie odnaleziono.

Dwadzieścia lat później w tej samej okolicy znów dochodzi do tragedii. Na wykopaliskach archeologicznych w pobliżu osiedla zostają znalezione zwłoki zamordowanej dziewczynki – dwunastoletniej Katy Devlin. Przypadkowa zbieżność czy miejscowy seryjny zabójca?

Śledztwo prowadzi detektyw Rob Ryan. I tak się składa, że to

on był chłopcem, któremu udało się przed laty wyjść z lasu. Tyle że za sprawą zmiany imienia nikt w policji – poza jego partnerką – o tym nie wie. Ryan zdaje sobie sprawę, że jeśli wszystko się wyda, zostanie odsunięty od śledztwa. A do tego nie może dopuścić. Bo tym razem nie chodzi o karierę, o poprawienie statystyki rozwiązanych spraw. To coś bardzo osobistego.

Prawda to fundament naszych karier, ścigamy ją za pomocą strategii skrupulatnie zbudowanych z kłamstw i skrywanych faktów…

fragment książki

więcej

Recenzje

Tana French w swojej książce nie tylko trzyma czytelnika w niesłabnącym ani na moment napięciu, ale autentycznie i na każdym kroku zaskakuje.

granice.pl

Tana French stworzyła wspaniały, wielowątkowy thriller psychologiczny. Aż trudno uwierzyć, że to debiut tej irlandzkiej pisarki.

biblionetka.pl

Tana French to jedna z najbardziej utalentowanych autorek prozy kryminalnej. 

Washington Post

Kup teraz
swiatksiazki.pl
21.39 zł
34.50 zł
Oszczędzasz 13.11 zł
Idź do sklepu »

Inne tego autora