NAJLEPSZE AMERYKAŃSKIE OPOWIADANIA KRYMINALNE pod red. Harlana Cobena

Harlan Coben

Tytuł oryginału: THE BEST AMERICAN MYSTERY STORIES 2011
Tłumaczenie: Robert Waliś
Liczba stron: 512
Format: 125 x195 mm
ISBN: 978-83-7985-508-7
Data wydania: 19 kwietnia 2017

Dwadzieścia „najlepszych z najlepszych” amerykańskich opowiadań kryminalnych wybranych osobiście przez mistrza gatunku, Harlana Cobena. 

Dwadzieścia historii o zbrodni, śmierci i karze, opatrzonych zaskakującymi puentami. Jedne z nich przyprawią czytelnika o śmiech lub łzy, inne – wywołają dreszcz przerażenia. Znajdziemy tu teksty uznanych pisarzy, jak Lawrence Block, James Grady, Mickey Spillane czy Max Allan Collins, jak również utwory twórców, którzy dopiero zdobywają popularność.

W Zadziornej stary wdowiec odnajduje sens życia dzięki młodej złodziejce. Kto mi ukradł małpkę? opowiada o poszukiwaniach skradzionego akordeonu na meksykańskim pograniczu. W Patrolu towarzyszymy doświadczonemu policjantowi oraz młodej dziennikarce, zaplątanym w kradzież i morderstwo. Czasem hiena opowiada o nieudanej policyjnej interwencji. W Solowych występach umierający na raka dwaj starsi mężczyźni postanawiają jak najlepiej wykorzystać swoje ostatnie dni.

Dzieciobójca odpowiada na pytanie, dlaczego nawet morderca nie powinien zadzierać z babcią dbającą o dobro wnuczki. Na końcu sznurka pozwala wziąć udział w zamachu stanu u boku amerykańskiego szpiega rezydującego w Afryce. W Ostatnim domku tubylcy próbują przepędzić młode małżeństwo z ich chatki nad jeziorem. Chin Yong-Yon przejmuje sprawę opowiada historię Chinki, która postanawia pomóc córce pracującej jako detektyw. Martwy od dawna uczy nas, że zło może pojawić się w najmniej spodziewanym miejscu.

więcej

Inne tego autora