CHŁOPIEC Z LASU

Harlan Coben

Tytuł oryginału: THE BOY FROM THE WOODS
Tłumaczenie: Andrzej Szulc
Liczba stron: 416
Format: 125 x 195 mm
ISBN: 978-83-8215-195-4
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Data wydania: 12 listopada 2020

Mężczyzna o tajemniczej przeszłości musi znaleźć zaginioną nastolatkę.

Najnowsza powieść mistrza zwrotów akcji, Harlana Cobena!

New Jersey, 1986 rok. W Stanowym Parku Krajobrazowym Ramapo Mountain znaleziono dziecko. Brudne, odziane w łachmany i… kompletnie dzikie. Chłopiec rozumie po angielsku, lecz nic nie mówi. Nikt nie zgłaszał zaginięcia. Nikt nie wie, kim chłopiec jest i jak długo przebywał w lesie. Nikt nie wie, jak udało mu się przetrwać.

Trzydzieści lat później Wilde stara się żyć normalnie, choć jego przeszłość wciąż pozostaje tajemnicą – także dla niego samego. Pewnego dnia otrzymuje wiadomość o zaginięciu nastolatki. Nikt się nim nie przejmuje – nawet jej własny ojciec – ale pewna ważna osoba z przeszłości Wilde prosi go o pomoc w znalezieniu dziewczyny. Jedyną wskazówką jest to, że była ostatnio nękana.

Ponieważ sam nigdy nigdzie nie należał, Wilde nie może zignorować sprawy outsiderki, która nikogo nie obchodzi. Ale żeby wyjaśnić tajemnicę jej zniknięcia, będzie musiał wrócić do swojej przeszłości i do miejsca, w którym władza pozwala na utrzymywanie sekretów, które mogą zagrozić milionom ludzi.

 

więcej

Recenzje

Harlan Coben nigdy – przenigdy! – cię nie zawiedzie.

Lee Child

Świetny autor thrillerów – jeden z moich ulubionych.

John Grisham

Wspaniała powieść - bardzo mi się podobała!

Stephen King

Coben jest nowoczesnym mistrzem zwrotów akcji.

Dan Brown

Coben jest po prostu jednym z najlepszych popularnych powieściopisarzy w historii!

Gillian Flynn

Harlan Coben serwuje zagadkowy thriller, od którego nie sposób się oderwać. I wprowadza zupełnie nową postać - współczesnego Tarzana z New Yersey.

„Forbes”

Angażująca od pierwszej strony, pełna dramatycznych zwrotów akcji… wielbicieli skomplikowanych bohaterów wciągniętych w wir wydarzeń zachwyci najnowsza powieść mistrza thrillerowej narracji.

„Library Journal", Starred Review

Ten zmyślny pisarz wie, jak utkać fascynującą historię z intrygującymi postaciami, a Wilde jest jednym z jego najciekawszych bohaterów. Narracja skręca w tak nieoczekiwanych kierunkach, że nawet wytrawny fan thrillerów nie przewidzi niespodzianek, jakie autor przygotował na zakończenie.

„Associated Press”

Za każdym razem, gdy wydaje ci się, że Harlan Coben nie byłby już w stanie napisać bardziej wciągającej i trzymającej w napięciu powieści, on wydaje nową, która jednak w jakiś sposób przewyższa swoją poprzedniczkę.

„San Francisco Chronicle”

Chłopiec z lasu to połączenie sensacji i thrillera psychologicznego – superwciągające i okraszone świetnymi postaciami.

„Providence Journal”

Coben wie, jak napisać świetną historię z bohaterami, których się uwielbia. Wilde jest jednym z jego najlepszych pomysłów.

Inquirer.com

Kup teraz
swiatksiazki.pl
26.63 zł
38.90 zł
Oszczędzasz 12.27 zł
Idź do sklepu »

Inne tego autora