„Kiedy masz wybór: czy dać dowód swojej racji, czy dobroci, daj dowód swojej dobroci.”

 

Czwartek 23 maja 2019 godz. 11.30 Kino Atlantic

 

Wydawnictwo Albatros, Stołeczne Centrum Edukacji Kulturalnej oraz Kino Atlantic mają przyjemność zaprosić dyrektorów szkół, nauczycieli, wychowawców młodzieży, animatorów kultury, pedagogów szkolnych,a przede wszystkim dzieci i młodzież na pokaz filmu Cudowny chłopak oraz spotkanie z R.J. Palacio – autorką książki Cudowny chłopak.

O tolerancji, różnorodności, otwartości na innych oraz o tym, dlaczego warto być dobrym z R.J. Palacio, autorką książki Cudowny chłopak, rozmawiać będzie Artur Wolski.

Scenariusz wydarzenia:

11:35 – przywitanie widzów

11:40 – 13:35 –  projekcja filmu Cudowny chłopak

13:40 – 14:30 –  po filmie tłumaczona na język polski rozmowa z R.J. Palacio, którą poprowadzi Artur Wolski

14:30 – wspólne zdjęcie i podpisywanie książek

Pokaz i spotkanie po nim są integralnym wydarzeniem.

Przed i po spotkaniu będzie można kupić wszystkie książki pt. R.J. Palacio z atrakcyjnym 25% rabatem i zdobyć autograf Autorki

Aby wziąć udział w wydarzeniu 23 maja należy wypełnić formularz do 20 maja.

 

Opis filmu:

Dla 10-letniego Auggiego nie ma niczego bardziej niezwykłego niż „zwykły dzień w szkole”. Urodzony z licznymi deformacjami twarzy, dotąd uczył się w domu pod okiem mamy. Teraz jednak, zaczynając 5 klasę w normalnej szkole, ma nadzieję, że koledzy potraktują go jak zwyczajnego chłopca. Jego wygląd sprawia, że staje się szkolną sensacją, a dla wielu wręcz „dziwadłem”. Jedni się z niego śmieją, inni wytykają palcami, ale nikt tak naprawdę niczego o nim nie wie. Wszystko zacznie się zmieniać, gdy w szkole pojawi się nowa uczennica. Urocza Summer potrafi dostrzec w Auggiem coś więcej niż nietypowy wygląd. Wystarczy jeden przyjazny gest, jedna pomocna dłoń, by obudzić w Auggiem siłę, dzięki której będzie potrafił udowodnić, że nie tylko twarz czyni go kimś niezwykłym.

W 2018 roku Akademia nominowała ten film do Oscara w kategorii „Najlepsza charakteryzacja i fryzury”.

W tym samym roku twórcy zdobyli statuetkę Saturna w kategorii „Najlepszy film niezależny”.

WYBIERZ DOBROĆ (ang. Choose Kind) – Stany Zjednoczone oszalały na punkcie tego projektu!

A wszystko przez Auggiego Pullmana, bohatera książki R.J. Palacio, który na kartach książki Cudowny chłopak dzielnie walczył o akceptację dla swojej inności wśród szkolnych kolegów.

W USA idea propagowania dobroci, przyjaźni, tolerancji i otwartości na innych w zawrotnym tempie rozprzestrzeniła się wśród uczniów szkół oraz w lokalnych społecznościach zorganizowanych wokół bibliotek i księgarń. Wspólnie czytano fragmenty powieści, a następnie podejmowano dyskusję na temat problemów w niej poruszanych, współczesnego świata i nadrzędnych wartości, którymi powinniśmy kierować się w życiu i kontaktach z innymi. Książkę włączono także do programu edukacji szkolnej. Ale w trwającym już od sześciu lat programie WYBIERZ DOBROĆ może wziąć udział każdy, kto traktuje dobroć jako życiową wytyczną i chciałby dołączyć do siedemdziesięciotysięcznej społeczności!

Cudowny chłopak R.J. Palacio jest opowieścią o Auguście, ale tak naprawdę dotyczy nas wszystkich – bo każdy z nas marzy o tym, by zostać zauważonym i by inni cenili nas za to, jacy jesteśmy. Ta zapadająca w pamięć powieść o dobroci, przyjaźni, odwadze i inności inspiruje, bawi i wzrusza czytelników na całym świecie.

Na fali międzynarodowego sukcesu Cudownego chłopaka powstały kolejne książki: ilustrowana wersja historii Auggiego dla najmłodszych dzieci, Cudowny chłopak. Wszyscy jesteśmy wyjątkowi, a także Cudowny chłopak i ja. Trzy cudowne historie, która przedstawia spojrzenie na świat Augusta z trzech nowych punktów widzenia, oraz dwa uzupełniające tytuły 365 dni cudowności i Cudowny dziennik z inspirującymi cytatami i złotymi myślami, dotyczącymi odwagi, przyjaźni, miłości i życzliwości przez cały rok.

 R.J. Palacio ukończyła Wyższą Szkołę Sztuki i Projektowania na Manhattanie, a także Parsons School of Design, gdzie rozwijała swoje umiejętności ilustratorskie. Zawodowo od lat związana jest z największymi nowojorskimi wydawnictwami książkowymi. Jej debiutancka powieść Cudowny chłopak, bestseller „New York Timesa”, odniosła międzynarodowy sukces. Zachęcające do czynienia dobra i bycia życzliwym przesłanie książki stało się inspiracją do zorganizowania kampanii społecznej o nazwie WYBIERZ DOBROĆ, która spotkała się z ogromnym zainteresowaniem i poparciem ze strony zarówno dzieci, jak i dorosłych, i to nie tylko w Stanach Zjednoczonych.

 

 

COPYRIGHTS WYDAWNICTWO ALBATROS
CREATED BY 2SIDES.PL