CUDOWNY CHŁOPAK

R.J. Palacio

Tytuł oryginału: WONDER
Tłumaczenie: Maria Olejniczak-Skarsgard
Liczba stron: 416
Format: 135 x 200 mm
ISBN: 978-83-8361-053-5
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Data wydania: 24 stycznia 2024

Wzruszająca i zabawna historia o zwykłym chłopcu o niezwykłym wyglądzie.

Opowieść o dobroci, przyjaźni, odwadze i niełatwym pięknie bycia innym.

Bestsellerowa powieść, która stała się ukochaną lekturą dzieci, rodziców i nauczycieli na całym świecie!

Ponad 5 lat na liście bestsellerów „New York Timesa” (przeszło 140 tygodni na 1. miejscu!).

Jedna ze 100 najlepszych książek wszech czasów dla młodzieży według magazynu „Time”.

W zachwycającej ekranizacji wystąpili Julia Roberts, Owen Wilson oraz Jacob Tremblay.

Nie jestem zwykłym dzieckiem tylko dlatego, że nikt nie patrzy na mnie jak na zwykłe dziecko – mówi o sobie August. I nie mija się z prawdą, bo przecież na widok „zwykłego” dziesięciolatka młodsze dzieci nie uciekają z krzykiem, a starsze i dorośli nie odwracają głowy z obrzydzeniem, przerażeniem albo – w najlepszym wypadku – z konsternacją.

August (Auggie) Pullman jest inteligentnym, dowcipnym chłopcem i jego życie wyglądałoby pewnie zupełnie zwyczajnie, gdyby nie jeden zmutowany gen, z powodu którego ma zdeformowaną twarz i jeszcze przed ukończeniem dziesiątego roku życia musiał przejść 27 operacji. Do tej pory patrzył na siebie oczami bezwarunkowo kochających go rodziców i siostry. Teraz, gdy idzie do szkoły – od razu do piątej klasy – przyjdzie mu się zmierzyć ze światem rówieśników i starszych uczniów, z ostracyzmem, uprzedzeniami, a czasem ze zwykłą podłością. Spotka się jednak również z dobrocią, przyjaźnią i wspaniałomyślnością. Kontakt z rówieśnikami odmieni Augusta, który walcząc o normalność dla siebie, mimochodem zmieni życie innych – kolegów, nauczycieli, rodziców…

Historia opowiedziana w Cudownym chłopaku uczy tolerancji i życzliwego podejścia do innych, mówi o szkodliwości stereotypów i przestrzega przed pogardą; uczy, jak nie wyrządzać krzywdy innym i jak się przed nią bronić. Bo każdy z nas marzy o tym, by zostać zauważonym i by inni lubili nas takimi, jacy jesteśmy! A jak przekonuje nas August: Wszyscy powinniśmy przynajmniej raz w życiu dostać owację na stojąco, bo przecież każdy z nas zwycięża ten świat.

R.J. Palacio to amerykańska autorka mieszkająca na nowojorskim Brooklynie. Ukończyła Wyższą Szkołę Sztuki i Projektowania na Manhattanie, a także Parsons School of Design, gdzie rozwijała umiejętności ilustratorskie − przez wiele lat pełniła funkcję dyrektorki artystycznej w kilku dużych wydawnictwach książkowych.

Jej debiutancka powieść Cudowny chłopak, bestseller „New York Timesa”, odniosła międzynarodowy sukces – została opublikowana w 45 krajach i sprzedała się w ponad 15 milionach egzemplarzy. Zachęcające do czynienia dobra i życzliwości przesłanie książki stało się inspiracją do zorganizowania kampanii społecznej Choose Kind, która spotkała się z ogromnym zainteresowaniem i poparciem ze strony zarówno dzieci, jak i dorosłych, i to nie tylko w Stanach Zjednoczonych. Powieść Cudowny chłopak bardzo szybko stała się jedną z ulubionych lektur uczniów i nauczycieli na całym świecie.

Więcej informacji o serii Cudowny Chłopak oraz materiały do pobrania na stronie http://cudownychlopak.pl/.

Książka napisana jest prosto i lekko – pochłania się ją łapczywie i bez znużenia, jak orzeźwiający,optymistyczny napój literacki. Lekturę rekomenduję zwłaszcza dzieciom prześladowanym w szkołach. A także – a jakże! – samym dręczycielom.

Joanna Olech, „Książki. Magazyn Do Czytania”

Zapadająca w pamięć opowieść o dobroci, odwadze i inności.

„Kirkus Reviews”

Sądzę, że każdy rodzic stanie się lepszy po przeczytaniu tej książki. Rodzice Auggiego, których autorka nie nazywa i nie dopuszcza w książce bezpośrednio do głosu, dają doskonały przykład, jak zapewniać schronienie i siłę dziecku z ułomnością, ale też jak być skutecznym obrońcą każdego małego człowieka.
„The Huffington Post”

Tym, co sprawia, że debiutancka powieść Palacio jest tak niezwykła i chwytająca za serce, jest rzadko spotykana umiejętność prowadzenia narracji. W rezultacie powstała piękna, zabawna,a momentami również wzruszająca opowieść o cichej metamorfozie.

„Publishers Weekly”

więcej

Recenzje

Zapadająca w pamięć opowieść o dobroci, odwadze i inności.

Kirkus Reviews

Palacio bez wysiłku i z wielką gracją sprawia, że czytelnik kibicuje bohaterowi i staje się częścią tej zmagającej się z problemami, lecz ostatecznie bardzo serdecznej społeczności.

Booklist

Palacio ma wyjątkowy talent do konstruowania realistycznych dialogów, opisywania myśli i emocji bohaterów... Świetnie napisana, skłaniająca do refleksji książka.

School Library Journal

Piękna, zabawna i czasem doprowadzająca do łez historia.

Wall Street Journal

Cudowny debiut Palacio – porywająca historia, której bohaterom będziesz kibicował, choćbyś nie chciał.

Entertainment Weekly

Mocna i zapadająca w pamięć… Palacio z równą wprawą uchwyca głosy dziewczynek i chłopców, piątoklasistów i starszych dzieciaków.

New York Times

Każdy rodzic stanie się lepszy po przeczytaniu tej książki. Rodzice Auggiego dają doskonały przykład, jak dawać schronienie i siłę dziecku i jak być skutecznym obrońcą każdego małego człowieka.

Huffington Post

Kup teraz
swiatksiazki.pl
30.50 zł
46.90 zł
Oszczędzasz 16.40 zł
Idź do sklepu »

Inne z tej serii