LAURA I ŚWIĄTECZNY ANIOŁ

Lucinda Riley / Harry Whittaker

Tytuł oryginału: GRACE AND THE CHRISTMAS ANGEL
Tłumaczenie: Izabela Matuszewska
Format: 212x260 mm
ISBN: 978-83-6733-801-1
Oprawa: twarda
Data wydania: 23 listopada 2022

Bożonarodzeniowa książeczka z serii Aniołki, stworzona z myślą o najmłodszych czytelnikach przez Lucindę Riley ‒ uwielbianą autorkę bestsellerowej serii obyczajowej Siedem Sióstr ‒ i jej syna Harry’ego Whittakera, we współpracy z ilustratorką Jane Ray.

Dodająca otuchy opowieść o przezwyciężaniu dziecięcych lęków.

Książka idealna na prezent, wypełniona magicznym duchem Świąt. 

Gdzieś tam zawsze jest anioł, gotów by cię wysłuchać…

Nadeszła Wigilia. To wielki dzień dla Laury. Pod udekorowanym drzewkiem leżą już prezenty, opakowane w błyszczący, kolorowy papier. Dziewczynka zaśpiewa dziś w jasełkach, a jej tata, który jest rybakiem, obiecał, że skończy połów wcześniej, żeby jej posłuchać. Na morzu panuje jednak sztorm, więc kiedy Laura wchodzi na scenę, bardzo się martwi, że wciąż nie ma go na widowni.

Na szczęście Laura nie jest sama, ktoś nad nią czuwa i słyszy nawet najcichsze życzenia…

Czy Nadzieja, Świąteczny Anioł, pomoże ojcu Laury bezpiecznie dotrzeć do domu i spotkać się z córką, gdy dziewczynka obudzi się w bożonarodzeniowy poranek?

Kojąca, ponadczasowa opowieść ‒ w pięknej edycji upominkowej ze wspaniałymi ilustracjami Jane Ray w twardej oprawie z wstążką-zakładką.

Każda książeczka z serii Aniołki odnosi się do lęków, zmartwień lub problemów, które mogą dręczyć małe dziecko, i pomaga mu się z nimi zmierzyć.

Idealna dla najmłodszych czytelników, którzy właśnie samodzielnie zaczęli sięgać po książki, a także dla młodszych dzieci, które lubią słuchać, gdy czytają im rodzice.

Lucinda Riley urodziła się w Irlandii.

Jej książki, tłumaczone już na trzydzieści siedem języków, sprzedały się na całym świecie w trzydziestu milionach egzemplarzy i trafiły na prestiżowe listy bestsellerów „Sunday Times’a” i „New York Times’a”. Seria Aniołki to jej pierwsza propozycja dla najmłodszych czytelników.

Harry Whittaker jest cenionym i nagradzanym prezenterem radiowym, pracującym dla BBC oraz członkiem jednej z najbardziej znanych w Wielkiej Brytanii amatorskich grup teatralnych. Seria o Aniołkach Stróżach to pierwsze wspólne przedsięwzięcie pisarskie Harry’ego i jego mamy Lucindy, za sprawa którego chcieliby dodać otuchy małym czytelnikom i przekazać im nieco ciepłych uczuć, którymi zawsze wzajemnie się obdarzali.

Jane Ray ilustratorka książek dla dzieci, ceniona na całym świecie za swoje wyjątkowe, ręcznie malowane prace plastyczne. Zilustrowała ponad 60 książek dla dzieci, sześć razy znalazła się w ścisłej czołówce kandydatów do Nagrody Kate Greenaway, przyznawanej za „wybitną ilustrację w książce dla dzieci”. Jest też zdobywczynią nagrody Nestlé Smarties przyznawanej corocznie  w kilku kategoriach najlepszym brytyjskim książkom dla dzieci.

więcej

Recenzje

„Laura i Świąteczny Anioł” to pełna uroku opowieść, która rozgrzewa serce, niesie otuchę i pozwala uwierzyć w cuda. Anielska obecność i ingerencja w sprawy świata pozwala rodzinie spotkać się w tym wyjątkowym czasie, a śpiewana przez Laurę kolęda scala wszystkich i symbolizuje ponowne połączenie bliskich. Ilustracje Jane Ray łączą w sobie nutę realizmu z baśniowością. Artystka z pieczołowitością dba o szczegóły, zwłaszcza elementy wystroju wnętrz, detale architektury czy desenie na tkaninach. Z drugiej strony duże wymowne oczy przedstawionych postaci, obecność aniołów, a także wątki o wyraźnej nucie ludowej pozwalają zanurzyć się w przestrzeń magii i dobrych życzeń.

Barbara Górecka, Magazyn "DZIECI"

„Laura i świąteczny anioł” budzi wiele emocji. Historia Laury pozwala młodszym czytelnikom radzić sobie z tęsknotą, a czasami także obawą o bliskich. Ilustracje Jane Ray ożywiają opowieść, są pełne świątecznego czaru i ciepła. Wprowadzają w nastrój Bożego Narodzenia, budząc wiarę, że w ten czas zwycięża to, co dobre.

Joanna Kapica-Curzytek, Esensja.pl

Kup teraz
swiatksiazki.pl
27.98 zł
44.90 zł
Oszczędzasz 16.92 zł
Idź do sklepu »

Inne tego autora