SIXTEEN SOULS

Rosie Talbot

Tytuł oryginału: SIXTEEN SOULS
Tłumaczenie: Robert Waliś
Liczba stron: 352
Format: 135x205mm
ISBN: 978-83-6775-921-2
Oprawa: miękka
Data wydania: 25 października 2023

Młodzieżowa powieść grozy i romans fantasy w jednym.

Połączenie zapierającej dech w piersiach przygody i romantycznych uniesień serca!

W nawiedzonym Yorku nawet śmierć ma się czego bać.

Szesnastoletni Charlie ma w życiu same problemy. Jest jasnowidzem w Yorku, najbardziej nawiedzonym mieście w Europie, a wszyscy jego przyjaciele są duchami. W sferze uczuć też nie idzie mu najlepiej – obiekt jego westchnień znów spotyka się z kimś innym.

Jakby tego było mało, sławne zjawy zaczynają znikać w tajemniczych okolicznościach z ulic i zaułków Yorku. Charlie nie chce się w to mieszać, ale Sam, nowy – i okropnie irytujący! – jasnowidz w mieście, koniecznie chce, by razem sprawdzili, kto, lub co, za tym stoi.

Gdy duch, któremu Charlie wiele zawdzięcza, także znika bez śladu, chłopak nie ma wyboru, musi stawić czoła cieniom. I rodzącemu się uczuciu do Sama. Chłopcy powinni być gotowi, by zaryzykować wszystko dla duchów Yorku, bo ich przeciwnik nie zawaha się przed niczym, by wcielić w życie swój mroczny plan. Stawką jest życie pozagrobowe, a czasu jest coraz mniej…

  • Rosie Talbot jest zaangażowaną i uwielbianą BookTokerką ze125 tysiącami followersów i prawie 4 milionami lajków na koncie.
  • #SixteenSouls ma już ponad 1,5 miliona odsłon na TikToku, a ta liczba ciągle rośnie.
  • Powieść Sixteen Soulsma już grupę tysiąca oddanych czytelników na Goodreadsie – jeszcze przed oficjalną publikacją.
  • Idealna dla fanów Jonathana Strouda, Kendare Blake, Cassandry Clare i V.E. Schwab.
  • Heartstopper z duchami” – takie porównanie przewija się na Tok-Toku.
  • Dla wielbicieli powieści Young Adult z intrygującą zagadką fabularną, starannie wykreowanym światem przedstawionym i fantastyczną różnorodnością postaci.
  • Jeśli spodobał wam się serial „Lockwood i spółka” na Netflixie, a teraz chcecie więcej i lepiej, to Sixteen Souls jest właśnie dla was!

Rozkosznie mroczny debiut Rosie Talbot. Wyzywam was: spróbujcie nie zakochać się w Charliem i jego duchach – w sercu nawiedzonego miasta York!

Cynthia Murphy, autorka książki Wygraj, przegraj, zabij, zgiń

Sixteen Souls to idealne połączenie niesamowitości i uroczego romantyzmu. Dzięki wyrazistym postaciom, przyjaźniom na śmierć i życie i niespodziewanym zwrotom akcji ta książka całkowicie mnie pochłonęła – śmiałam się, płakałam i nie mogłam się od niej oderwać. Czytelnicy fantasy YA i miłośnicy opowieści o duchach będą zachwyceni!

H.M. Long, autorka powieści Hall of Smoke i Temple of No God

Urzekająca opowieść o stracie, przyjaźni i miłości, która trzymała mnie w napięciu od początku do końca. Skończyłam z uśmiechem na ustach i łezką w oku.

Menna van Praag, autorka książki The Sisters Grimm

Znakomicie napisany debiut, który bez reszty mnie pochłonął. Rosie Talbot stworzyła cudownie przerażający świat z postaciami, w których się zakochacie.

Amy McCaw, autorka książki Mina and the Undead

Wyobraź sobie historię, która idealnie oddaje charakter Yorku, a następnie wypełnij ją wszystkimi tamtejszymi duchami… Kiedy już to robisz, spraw jeszcze, by była queerowa… Rosie Talbot opracowała przepis na powieść idealną!

Rory Michaelson, autor książki Lesser Known Monsters

Sixteen Souls to niezwykle inteligentna i szczera queerowa interpretacja historii o wrażliwym nastolatku, który widzi zmarłych. Talbot stworzyła coś absolutnie zachwycającego! Lekturę idealną dla każdego miłośnika upiorów.

Adam Sass, nagradzany autor 99 chłopaków Micaha Summersa

W tej książce nietrudno się zakochać. Wiktoriańskie duchy, intrygująca zagadka, nastrojowa sceneria Yorku oraz wspaniała queerowa przyjaźń i wreszcie romans — Sixteen Souls to idealna lektura dla fanów Neila Gaimana i Jonathana Strouda.  Żałuję, że nie mogę tej książki tego jeszcze raz po raz pierwszy!

Dawn Kurtagich, autorka powieści The Dead House

Sixteen Souls przeniosło mnie do całkowicie innego świata. Czułam, jakbym spacerowała po ulicach Yorku i sama widziała zjawy. Znakomity debiut! Ta ekscytująca przygoda doskonale łączy grozę z tajemnicą, a smutek z miłością. Jest pełna wspaniałych postaci, z którymi nie będziecie chcieli się rozstać.

Bex Hogan, autorka serii Isles of Storm and Sorrow

Fantastycznie straszna i niesamowicie ekscytująca przygoda w najbardziej nawiedzonych zabytkach Yorku.

Kat Ellis, autorka książki Wicked Little Deeds

więcej

Recenzje

Rozkosznie mroczny debiut Rosie Talbot. Wyzywam was: spróbujcie nie zakochać się w Charliem i jego duchach – w sercu nawiedzonego miasta York!

Cynthia Murphy, autorka książki Wygraj, przegraj, zabij, zgiń

Sixteen Souls to idealne połączenie niesamowitości i uroczego romantyzmu. Dzięki wyrazistym postaciom, przyjaźniom na śmierć i życie i niespodziewanym zwrotom akcji ta książka całkowicie mnie pochłonęła – śmiałam się, płakałam i nie mogłam się od niej oderwać. Czytelnicy fantasy YA i miłośnicy opowieści o duchach będą zachwyceni!

H.M. Long, autorka powieści Hall of Smoke i Temple of No God

Urzekająca opowieść o stracie, przyjaźni i miłości, która trzymała mnie w napięciu od początku do końca. Skończyłam z uśmiechem na ustach i łezką w oku.

Menna van Praag, autorka książki The Sisters Grimm

Znakomicie napisany debiut, który bez reszty mnie pochłonął. Rosie Talbot stworzyła cudownie przerażający świat z postaciami, w których się zakochacie.

Amy McCaw, autorka książki Mina and the Undead

Wyobraź sobie historię, która idealnie oddaje charakter Yorku, a następnie wypełnij ją wszystkimi tamtejszymi duchami… Kiedy już to robisz, spraw jeszcze, by była queerowa… Rosie Talbot opracowała przepis na powieść idealną!

Rory Michaelson, autor książki Lesser Known Monsters

Sixteen Souls to niezwykle inteligentna i szczera queerowa interpretacja historii o wrażliwym nastolatku, który widzi zmarłych. Talbot stworzyła coś absolutnie zachwycającego! Lekturę idealną dla każdego miłośnika upiorów.

Adam Sass, nagradzany autor 99 chłopaków Micaha Summersa

Fantastycznie straszna i niesamowicie ekscytująca przygoda w najbardziej nawiedzonych zabytkach Yorku.

Kat Ellis, autorka książki Wicked Little Deeds

Sixteen Souls przeniosło mnie do całkowicie innego świata. Czułam, jakbym spacerowała po ulicach Yorku i sama widziała zjawy. Znakomity debiut! Ta ekscytująca przygoda doskonale łączy grozę z tajemnicą, a smutek z miłością. Jest pełna wspaniałych postaci, z którymi nie będziecie chcieli się rozstać.

Bex Hogan, autorka serii Isles of Storm and Sorrow

W tej książce nietrudno się zakochać. Wiktoriańskie duchy, intrygująca zagadka, nastrojowa sceneria Yorku oraz wspaniała queerowa przyjaźń i wreszcie romans — Sixteen Souls to idealna lektura dla fanów Neila Gaimana i Jonathana Strouda.  Żałuję, że nie mogę tej książki tego jeszcze raz po raz pierwszy!

Dawn Kurtagich, autorka powieści The Dead House

Kup teraz
swiatksiazki.pl
29.36 zł
45.90 zł
Oszczędzasz 16.54 zł
Idź do sklepu »