SIOSTRA PERŁY. SIEDEM SIÓSTR

Lucinda Riley

Tytuł oryginału: THE PEARL SISTER
Tłumaczenie: Marzenna Rączkowska / Maria Pstrągowska
Liczba stron: 576
Format: 143 x 205 mm
ISBN: 978-83-8215-463-4
Oprawa: zintegrowana
Data wydania: 25 lutego 2021

Czwarta część cyklu Siedem Sióstr – nastrojowej, pełnej magii sagi rodzinnej.

Sześć sióstr. Choć urodziły się na różnych kontynentach, wychowały się w bajecznej posiadłości na prywatnym półwyspie Jeziora Genewskiego. Adopcyjny ojciec, nazywany przez nie Pa Saltem, nadał im imiona mitycznych Plejad. Każda ułożyła sobie życie po swojemu i rzadko mają okazję spotkać się wszystkie razem. Do domu ściąga je niespodziewana śmierć ojca, który zostawił każdej list i wskazówki mogące im pomóc w odkryciu własnych korzeni. I w odnalezieniu odpowiedzi na pytanie, co się stało z siódmą siostrą.

Cece d’Aplièse nigdy nigdzie nie pasowała… Po śmierci ojca znalazła się na życiowym zakręcie. Postanawia opuścić Anglię, by podążyć za wskazówkami pozostawionymi jej przez Pa Salta i znaleźć swoje korzenie. Jedyne, co ma, to czarno-białe zdjęcie i nazwisko pionierki, która ponad sto lat wcześniej walczyła o przetrwanie w niegościnnej Australii.

Rok 1906. Kitty McBride, córka duchownego z Edynburga, otrzymała szansę podróży do Australii jako towarzyszka zamożnej pani McCrombie. Na nowym kontynencie poznaje braci bliźniaków – porywczego Drummonda i ambitnego Andrew – spadkobierców fortuny, której ich rodzina dorobiła się na poławianiu i handlu perłami. I musi wybierać między głosem serca a rozsądkiem.

Kiedy CeCe dociera do Australii, zaczyna wierzyć, że ten dziki kontynent może zaoferować jej coś, o czym nigdy nie śmiała marzyć: poczucie przynależności i prawdziwy dom.

więcej

Recenzje

Przepiękna, nastrojowa i pełna magii powieść, która uwodzi czytelnika od pierwszej strony, nie pozwalając mu odetchnąć nawet na chwilę.

Anna Stasiuk, dlaLejdis.pl

Byłam pod wielkim wrażeniem jak opisana jest Australia - autorka podobnie jak CeCe wybrała się tam po raz pierwszy więc przelała do książki swoje emocje, dzięki czemu wszystko jest maksymalnie realistyczne. Historia rodziny CeCe to kolejny ciekawy element powieści, Lucinda Riley zawsze fantastycznie potrafi przenieść o dziesiątki lat wstecz. Ta część jest bardzo wzruszająca i czyta się ją ekspresowo, chociaż ma 576 stron. Większa część sagi za nami, a ja nadal czekam na pozostałe książki.

Marzena Garbacz, Marzena kulturalnie

"Siostra Perły" jest fantastyczną lekturą, z którą można spędzić fascynujący czas. Historie zawarte w powieści są wciągające, a czytając ma się wrażenie, jakby samemu przeżywało się to wszystko. "Siostra Perły" - jak i cała seria - jest tajemnicza, intrygująca, wciągająca, fascynująca, napisana lekkim, cudownym językiem, dlatego serdecznie ja polecam!!!

Justyna, Ze-bookiempodręką

Powieść, która niejednokrotnie wprawia w stan zadumy i skupienia, która za pomocą niewidocznych nici przekazuje magię i przyjazną aurę, która intryguje, zdumiewa i wyzwala morze barwnych emocji, która pozostawia w poczuciu satysfakcji i poruszenia, i co istotne, która nakłania do refleksji i szukania odpowiedzi na wiele rodzących się pytań, a w szczególności na jedno z nich. Czy w życiu należy kierować się głosem rozsądku, i co za tym idzie poczuciem bezpieczeństwa, czy jednak podążać za duchem serca i intuicją? Jaki zatem kierunek obiorą CeCe i Kitty? Odpowiedź znajdziecie w powieści "Siostra Perły", którą gorąco polecam!

Kasia, Wielbicielka-książek

Lucinda Riley jest pisarką, która jak nikt inny potrafi wciągnąć, zauroczyć i zaciekawić czytelnika. Jej powieści są magiczne i co tu dużo mówić - po mistrzowsku przenosi nas w odległe czasy, pokazuje piękno krajobrazu, kulturę danego kraju i wszystko to ma prawdziwy wydźwięk! Jeśli więc chcecie przenieść się do 1906 roku, poznać klątwę różanej perły, przeżyć niezwykłą podróż z Europy do Australii - to czujcie się zaproszeni!

Fargula, Lubimy czytać

Fantastyczna! Bardzo żałuję, że nie rozpoczęłam serii o Plejadzie Sióstr od pierwszego tomu, ale nie zawsze można mieć, to co się chce. Historia CeCe i Kitty Marcer wciągnęła mnie w 100%. Przebyłam ciekawą podróż po Australii.

Jola, Lubimy czytać

To moja ulubiona część! CeCe okazała się wielką niespodzianką, wcale nie apodyktyczna, ale wrażliwa, niepewną siebie i niesamowicie dobrą dziewczyną. Historia Australii, połączona z malarstwem, połowem pereł! Nie chciałam kończyć tej książki ...

Mad_len, Lubimy czytać

"Siostra Perły" wprawiła mnie w stan zadumy, jednocześnie intrygując i wyzwalając ogrom barwnych emocji. Zmusiła do szukania odpowiedzi na wiele rodzących się pytań, a w szczególności na jedno z nich: Czy w życiu należy kierować się głosem rozsądku, czy może podążać za głosem serca i intuicją?

123kropka321, Lubimy czytać

Powieść czyta się fantastycznie, jest rewelacyjna. Fabuła wciąga od pierwszej strony i tak trzyma do ostatniego zdania. Czekam na kolejny tom!

kAMyk, Lubimy czytać

Ja się pytam kiedy kolejne tomy?! Rewelacja!!!

Dzoanka, Lubimy czytać

Książka jest cudowna, tak, jak cała seria siedmiu sióstr. Cece zabiera nas w podróż przez Australię, w której czekają nas historie przepełnione perłami. Z niecierpliwością czekam na kolejną- 5 już część !

Panoramiczna

Inne z tej serii

Inne tego autora