SIOSTRA KSIĘŻYCA. SIEDEM SIÓSTR

Lucinda Riley

Tytuł oryginału: THE MOON SISTER
Tłumaczenie: Anna Esden-Tempska 
Liczba stron: 576
Format: 135 x 205 mm
ISBN: 978-83-8125-471-7
Oprawa: zintegrowana
Data wydania: 13 lutego 2019

Nastrojowa, pełna magii saga rodzinna.

Sześć sióstr. Choć urodziły się na różnych kontynentach, wychowały się w bajecznej posiadłości na prywatnym półwyspie Jeziora Genewskiego. Adopcyjny ojciec, nazywany przez nie Pa Saltem, nadał im imiona mitycznych Plejad.  Każda ułożyła sobie życie po swojemu i rzadko mają okazję spotkać się wszystkie razem. Do domu ściąga je niespodziewana śmierć ojca, który zostawił każdej list i wskazówki mogące im pomóc w odkryciu własnych korzeni. I w odnalezieniu odpowiedzi na pytanie, co się stało z siódmą siostrą.

Tiggy po śmierci ojca przeprowadza się do dzikiej Szkocji, by robić to, co zawsze kochała – opiekować się zwierzętami. Trafia do odosobnionej posiadłości Kinnaird, której właścicielem jest tajemniczy Charlie.

Wkrótce spotyka odwiecznego mieszkańca majątku – starego Cygana. I dowiaduje się od niego, że w jej żyłach płynie krew ludzi posiadających dar uzdrawiania. Oraz że dawno temu przepowiedziano mu, że kiedy Tiggy do niego przybędzie, ma wskazać jej drogę do spalonej słońcem Granady. W cieniu okazałych murów Alhambry Tiggy odkrywa swój związek z członkami słynnej cygańskiej społeczności Sacromonte, którzy zostali zmuszeni do ucieczki ze swych domów podczas wojny domowej, i z La Candelą – największą tancerką flamenco swojego pokolenia. A pod okiem cygańskiej wiedźmy zaczyna uczyć się leczyć.

Przyjdzie jednak czas, kiedy los każe jej wybierać, czy powinna zostać z nowo poznaną rodziną, czy wrócić do Kinnaird, do Charliego…

więcej

Recenzje

Lucinda Riley znów oddała nam do rąk niesamowitą, piękną powieść pokazującą siłę kobiecej determinacji w realizacji swoich marzeń i pasji. Fenomenu tych powieści nie sposób opisać, je po prostu samemu trzeba przeżyć!

Anna Stasiuk, DlaLejdis.pl

Kup teraz
swiatksiazki.pl
26.14 zł
39.50 zł
Oszczędzasz 13.36 zł
Idź do sklepu »

Inne tego autora