Siostra Słońca. Siedem Sióstr

Lucinda Riley

Tytuł oryginału: THE SUN SISTER
Tłumaczenie: Anna Esden-Tempska
Liczba stron: 672
Format: 135 x 205 mm
ISBN: 978-83-8125-891-3
Oprawa: zintegrowana
Data wydania: 15 kwietnia 2020

Wyjątkowa opowieść – po części saga rodzinna, po części baśń – która zręcznie wciąga nas w zawikłaną historię pochodzenia siedmiu sióstr.

Mogłoby się wydawać, że Elektra D'Aplièse ma wszystko, o czym można zamarzyć. Jest olśniewająco piękną top modelką. Jest sławna na całym świecie. I bajecznie bogata…

Wszystko to jednak tylko pozory, w rzeczywistości Elektra stoi na skraju załamania. Niespodziewana śmierć adopcyjnego ojca, Pa Salta, jeszcze pogarsza jej stan. By poradzić sobie ze stratą, Elektra sięga po alkohol i narkotyki. I właśnie wtedy dostaje list od nieznajomej, która twierdzi, że jest jej… babką.

W 1939 roku Cecily Huntley-Washington przybyła z Nowego Jorku do Kenii, by leczyć złamane serce. Przebywając w towarzystwie swojej babci – członkini osławionej kompanii z Wesołej Doliny – nad brzegami jeziora Naivasha, Cecily poznała Billa Forsytha, zatwardziałego kawalera i hodowcę bydła, utrzymującego bliskie relacje z dumnym plemieniem Masajów. W obliczu nadchodzącej katastrofy, gdy wiadomo, że wojna jest już nieunikniona, Cecily decyduje się przyjąć oświadczyny Billa. Przenosi się do doliny Wanjohi, a gdy Bill wyjeżdża, zostaje całkiem sama. Do czasu, gdy w lesie nieopodal farmy znajduje… porzucone niemowlę.

więcej

Recenzje

Świetnie napisana ksiażka. Obfituje w dramatyczne zwroty akcji i ma nieoczekiwane zakończenie. Idealna lektura na wakacyjny dzień, gdy plaża już się znudziła lub pada deszcz.

Anna Chrzanowska, High Living

Nie ma drugiej, tak czarującej, tak utalentowanej i tak niezwykłej pisarki jak Lucinda Riley. Jej książki nigdy nie są puste, przelukrowane ani powtarzalne. Często mam wrażenie, że autorka napisała coś specjalnie dla mnie; jakby jej proza była odpowiedzią na problemy, które noszę w sercu.

Anna Stasiuk, Dla Lejdis

Cała seria jest niezwykle subtelna, jest delikatna, ale też diabelnie kobieca, w tym najpiękniejszym tego słowa znaczeniu. Czyta się z zapartym tchem – to powieści wzruszające, słodko-gorzkie, ukazujące bardzo prawdziwe, często bardzo niesprawiedliwe oblicze naszego świata. Jeśli jeszcze nie znacie nazwiska Lucindy Riley – nadróbcie zaległości!

Olga Kowalska, Wielki Buk

Inne z tej serii

Inne tego autora