SIOSTRA SŁOŃCA. SIEDEM SIÓSTR

Lucinda Riley

Tytuł oryginału: THE SUN SISTER/new
Tłumaczenie: Anna Esden-Tempska
Liczba stron: 672
Format: 135x205 mm
ISBN: 978-83-6775-765-2
Oprawa: zintegrowana
Data wydania: 17 maja 2023

Nowe wydanie bestsellerowej sagi „Siedem sióstr”!

Wyjątkowa opowieść – po części saga rodzinna, po części baśń – która zręcznie wciąga nas w zawikłaną historię pochodzenia siedmiu sióstr.

Mogłoby się wydawać, że Elektra D'Aplièse ma wszystko, o czym można zamarzyć. Jest olśniewająco piękną top modelką. Jest sławna na całym świecie. I bajecznie bogata…

Wszystko to jednak tylko pozory, w rzeczywistości Elektra stoi na skraju załamania. Niespodziewana śmierć adopcyjnego ojca, Pa Salta, jeszcze pogarsza jej stan. By poradzić sobie ze stratą, Elektra sięga po alkohol i narkotyki. I właśnie wtedy dostaje list od nieznajomej, która twierdzi, że jest jej… babką.

W 1939 roku Cecily Huntley-Washington przybyła z Nowego Jorku do Kenii, by leczyć złamane serce. Przebywając w towarzystwie swojej babci – członkini osławionej kompanii z Wesołej Doliny – nad brzegami jeziora Naivasha, Cecily poznała Billa Forsytha, zatwardziałego kawalera i hodowcę bydła, utrzymującego bliskie relacje z dumnym plemieniem Masajów. W obliczu nadchodzącej katastrofy, gdy wiadomo, że wojna jest już nieunikniona, Cecily decyduje się przyjąć oświadczyny Billa. Przenosi się do doliny Wanjohi, a gdy Bill wyjeżdża, zostaje całkiem sama. Do czasu, gdy w lesie nieopodal farmy znajduje… porzucone niemowlę.

więcej

Recenzje

Cała seria jest niezwykle subtelna, jest delikatna, ale też diabelnie kobieca, w tym najpiękniejszym tego słowa znaczeniu. Czyta się z zapartym tchem – to powieści wzruszające, słodko-gorzkie, ukazujące bardzo prawdziwe, często bardzo niesprawiedliwe oblicze naszego świata. Jeśli jeszcze nie znacie nazwiska Lucindy Riley – nadróbcie zaległości!

Olga Kowalska, Wielki Buk

Nie ma drugiej, tak czarującej, tak utalentowanej i tak niezwykłej pisarki jak Lucinda Riley. Jej książki nigdy nie są puste, przelukrowane ani powtarzalne. Często mam wrażenie, że autorka napisała coś specjalnie dla mnie; jakby jej proza była odpowiedzią na problemy, które noszę w sercu.

Anna Stasiuk, Dla Lejdis

Świetnie napisana ksiażka. Obfituje w dramatyczne zwroty akcji i ma nieoczekiwane zakończenie. Idealna lektura na wakacyjny dzień, gdy plaża już się znudziła lub pada deszcz.

Anna Chrzanowska, High Living

Kup teraz
swiatksiazki.pl
35.51 zł
54.90 zł
Oszczędzasz 19.39 zł
Idź do sklepu »

Inne tego autora