Sekret Heleny

Lucinda Riley

Tytuł oryginału: HELENA'S SECRET
Tłumaczenie: Maria Gębicka-Frąc
Liczba stron: 512
Format: 135 x 205 mm
ISBN: 978-83-8125-541-7
Oprawa: zintegrowana
Data wydania: 5 czerwca 2019

Magiczny dom, pamiętne lato… Podobno każdy, kto odwiedził willę Pandora po raz pierwszy, musi natychmiast się zakochać…

Dwadzieścia cztery lata temu Helena spędziła magiczne wakacje na Cyprze. Zakochała się wtedy pierwszy raz. Gdy ojciec chrzestny zostawia jej w spadku popadającą w ruinę willę Pandora, Helena powraca na słoneczną wyspę, by wraz z rodziną spędzić tam wakacje.

Idylliczny krajobraz wyspy skrywa jednak gęstą pajęczynę sekretów. Helena za nic nie pozwoli, by dowiedzieli się o nich William i Alex, jej mąż i syn.

Przeżywający udręki dorastania trzynastoletni Alex jest rozdarty pomiędzy potrzebą chronienia ukochanej matki za wszelką cenę, a nieuniknioną koniecznością zmierzenia się z dorosłymi problemami. Jednocześnie rozpaczliwie pragnie się dowiedzieć, kim był jego prawdziwy ojciec…

Przypadkowe spotkanie Heleny z jej ukochanym sprzed lat uruchamia lawinę wypadków, w wyniku których zderzenie teraźniejszości z przeszłością staje się nieuniknione. Helena i jej syn wiedzą, że kiedy Pandora odkryje swoje tajemnice, nic już nie będzie takie jak dawniej...

więcej

Recenzje

„Sekret Heleny” to wielowarstwowa opowieść o rodzinie, patchworkowej i pogubionej, o ludziach szukających miłości i bliskości, o trudnych relacjach międzyludzkich i rodzinnych. To również książka o tym, że przeszłość zawsze do nas wraca, mimo że wielu z nas usilnie stara się o niej zapomnieć, albo nie myśleć, zaś życie w kłamstwie okazuje się ułudą. Miłośników twórczości Lucindy Riley do przeczytania nowej książki pisarki namawiać nie trzeba. Zapewniam, że „Sekret Heleny” spodoba się wszystkim, którzy cenią dobre, wciągające powieści. To idealna lektura na urlop. Polecam!

Maria Olecha-Lisiecka, Dziennik Zachodni

Lucinda Riley pięknie i subtelnie pisze o miłości, przyjaźni, ale też bólu i cierpieniu. Ma niespotykany dar pisania o rzeczach trudnych i bolesnych w sposób lekki i ujmujący. Od jej powieści nie sposób się oderwać ani na chwilę.

Małgosia Brzeska, Granice.pl

„Sekret Heleny” to powieść, która pachnie oliwą, winem, ciepłym wieczorem spędzonym na tarasie, powiewem letniego wiatru. To książka, która zamyka w sobie wszystko to, co kojarzy się z latem – wakacyjną miłość, intensywność barw, parny klimat rajskiej wyspy, a także… tajemnice sprzed lat. Ta powieść nieco różni się od reszty książek autorki. Mam wrażenie, że jest nieco spokojniejsza, bardziej wyważona, co oczywiście nie jest wadą, a wręcz przeciwnie – to właśnie spokój pozwala nam delektować się każdym słowem jej treści.

Anna Stasiuk, DlaLejdis.pl

Olśniewająca opowieść. Wspaniale oddaje barwną i upalną atmosferę Cypru i jego niezwykłe piękno. Riley pisze z wielkim zaangażowaniem i empatią. To poruszająca historia o rodzinnych relacjach, międzypokoleniowych więziach i roli rodziny we współczesnym świecie. Lucinda Riley jest niezwykłą gawędziarką – to oszałamiająca powieść o naszych czasach.

Lancashire Evening Post

Pozwólcie się porwać na wspaniały słoneczny Cypr. Cudownie świeża opowieść!

Veronica Henry, Daily Express

Chwytająca za serce opowieść, od której nie sposób się oderwać.

Dinah Jefferies, autorka The Tea Planter’s Wife

Inne tego autora