SIOSTRA KSIĘŻYCA. SIEDEM SIÓSTR

Lucinda Riley

Tytuł oryginału: THE MOON SISTER
Tłumaczenie: Anna Esden-Tempska
Liczba stron: 576
Format: 135 x 205 mm
ISBN: 978-83-8125-471-7
Oprawa: zintegrowana
Data wydania: 13 lutego 2019

Piąta część cyklu Siedem Sióstr – nastrojowej, pełnej magii sagi rodzinnej.

Wszystkie książki zaczynają się w tym samym momencie, dlatego można je czytać w dowolnej kolejności.

Sześć sióstr. Choć urodziły się na różnych kontynentach, wychowały się w bajecznej posiadłości na prywatnym półwyspie Jeziora Genewskiego. Adopcyjny ojciec, nazywany przez nie Pa Saltem, nadał im imiona mitycznych Plejad.  Każda ułożyła sobie życie po swojemu i rzadko mają okazję spotkać się wszystkie razem. Do domu ściąga je niespodziewana śmierć ojca, który zostawił każdej list i wskazówki mogące im pomóc w odkryciu własnych korzeni. I w odnalezieniu odpowiedzi na pytanie, co się stało z siódmą siostrą.

Tiggy po śmierci ojca przeprowadza się do dzikiej Szkocji, by robić to, co zawsze kochała – opiekować się zwierzętami. Trafia do odosobnionej posiadłości Kinnaird, której właścicielem jest tajemniczy Charlie.

Wkrótce spotyka odwiecznego mieszkańca majątku – starego Cygana. I dowiaduje się od niego, że w jej żyłach płynie krew ludzi posiadających dar uzdrawiania. Oraz że dawno temu przepowiedziano mu, że kiedy Tiggy do niego przybędzie, ma wskazać jej drogę do spalonej słońcem Granady. W cieniu okazałych murów Alhambry Tiggy odkrywa swój związek z członkami słynnej cygańskiej społeczności Sacromonte, którzy zostali zmuszeni do ucieczki ze swych domów podczas wojny domowej, i z La Candelą – największą tancerką flamenco swojego pokolenia. A pod okiem cygańskiej wiedźmy zaczyna uczyć się leczyć.

Przyjdzie jednak czas, kiedy los każe jej wybierać, czy powinna zostać z nowo poznaną rodziną, czy wrócić do Kinnaird, do Charliego…

więcej

Recenzje

Lucinda Riley znów oddała nam do rąk niesamowitą, piękną powieść pokazującą siłę kobiecej determinacji w realizacji swoich marzeń i pasji. Fenomenu tych powieści nie sposób opisać, je po prostu samemu trzeba przeżyć!

Anna Stasiuk, DlaLejdis.pl

W tej części ponownie autorka splotła historię z mitologia i przeniosła to wszystko na czasy teraźniejsze co zgaduję, łatwe nie było. Mit o Tajgete mówi, że została ona zamieniona w łanię, by schronić się przed Zeusem, a kiedy zorientował się w co się zmieniła, zaczął na nią polować. Jestem pod wrażeniem jak autorka sobie poradziła z przekształceniem tego mitu na opowieść z naszych czasów! Lucinda Riley po raz kolejny nie zawiodła!

Marzena Garbacz, Marzena kulturalnie

Cudowna opowieść o miłości i zaufaniu do natury i drugiego człowieka. O przyjaźni i trosce. Pełna przygód i trudnych decyzji. Jeszcze bardziej fascynująca i wzruszająca jest historia babci Tiggy, Lucii, gwiazdy flamenco i jej trudnej drogi do osiągnięcia sławy w okresie panującej w Hiszpanii wojny domowej. To jak dwie świetne książki w jednej.

Jola, Czytanie na platanie

O warsztacie Lucindy Riley chyba nie trzeba mówić, kto czytał, ten wie, że jest to fenomenalna autorka, a kto nie czytał - nie traćcie czasu! Ta seria jest cudowna, Siostra Księżyca jest wspaniała! Chyba zacznę wystawiać oceny, gdyż ta zgarnia ode mnie 11/10!!!

Justyna, Ze-bookiempodręką

W mojej opinii to najlepsza ze wszystkich wydanych do tej pory tomów sagi o 7 siostrach. "Siostrę księżyca" czytało mi się fenomenalnie!! Historie Tiggy i Lucii są piękne!

Walkiria

Wspaniała opowieść (a nawet dwie), niezwykłe emocje i tajemnica, coraz bardziej zagmatwana, do rozwiązania której zbliżamy się z każdym krokiem. Czy można życzyć sobie czegoś więcej? Gorąco polecam całą serię, a ten tom w szczególności.

Rosemaryczyta

Czy Tiggy ostatecznie znajdzie swój dom w Hiszpanii? Przekonamy się o tym dzięki wciągającej powieści Riley, która dzięki plastycznym opisom, wspaniałej kreacji bohaterów i intrygującej fabule sprawia, że zaczynamy żyć życiem bohaterów, że na równi z nimi odczuwamy emocje, że – tak jak oni – kochamy i nienawidzimy…

Justyna, Qulturasłowa

Pani Riley skradła mi serce i z niecierpliwością czekam na kolejną odsłonę tej sagi rodzinnej, której przedsmak jak zwykle autorka zafundowała nam w ostatnim rozdziale.

Karolina, Księgozbiór

Inne z tej serii

Inne tego autora