CUDOWNY CHŁOPAK

R.J. Palacio

Tytuł oryginału: WONDER
Tłumaczenie: Maria Olejniczak-Skarsgard
Liczba stron: 416
Format: 135 x 205 mm
ISBN: 978-83-8125-074-0
Oprawa: zintegrowana
Data wydania: 17 stycznia 2018

Zapadająca w pamięć powieść o dobroci, przyjaźni, odwadze i inności.

Nie jestem zwykłym dzieckiem tylko dlatego, że nikt nie patrzy na mnie jak na zwykłe dziecko – mówi o sobie August. I nie mija się z prawdą, bo przecież na widok „zwykłego” dziesięciolatka młodsze dzieci nie uciekają z krzykiem, a starsze i dorośli nie odwracają głowy z obrzydzeniem lub przerażeniem albo – w najlepszym wypadku – z konsternacją.

August jest inteligentnym, dowcipnym chłopcem i jego życie wyglądałoby pewnie zupełnie inaczej, gdyby nie jeden zmutowany gen, z powodu którego ma zdeformowaną twarz i zanim skończył dziesięć lat, przeszedł dwadzieścia siedem operacji. Do tej pory widział siebie oczami kochających go bezwarunkowo rodziców i siostry. Teraz, gdy idzie do szkoły – od razu do piątej klasy – przyjdzie mu się zmierzyć ze światem rówieśników i starszych uczniów, z ostracyzmem, uprzedzeniami, a czasem ze zwykłym chamstwem i podłością.

Spotka się jednak również z dobrocią, przyjaźnią i wspaniałomyślnością. Kontakt z rówieśnikami odmieni Augusta. Ale czy tylko jego?

Historia początkowo opowiadana jest z punktu widzenia Auggiego, wkrótce jednak poznajemy ją także z perspektywy jego szkolnych przyjaciół, siostry, jej chłopaka i innych. Ich głosy składają się na opowieść o społeczności zmagającej się z odmiennością jednego ze swoich małych członków. Cudowny chłopak pokazuje, że prawdziwe piękno kryje się w każdym z nas. Trzeba tylko pozwolić mu się ujawnić.

Ponad 5 lat na liście bestsellerów „New York Timesa” (Przeszło 140 tygodni na 1. miejscu!).

Jedna ze 100 najlepiej sprzedających się książek w 2013 roku w Stanach Zjednoczonych!

Jedna ze 100 najlepszych książek dla młodzieży wszech czasów według magazynu „Time”.

Najlepsza książka Amazona w 2012 roku!

W brawurowej ekranizacji książki wystąpili Julia Roberts, Owen Wilson oraz Jacob Tremblay.

Więcej informacji o serii Cudowny Chłopak oraz materiały do pobrania na stronie http://cudownychlopak.pl/.

więcej

Recenzje

Zapadająca w pamięć opowieść o dobroci, odwadze i inności.

Kirkus Reviews

Palacio bez wysiłku i z wielką gracją sprawia, że czytelnik kibicuje bohaterowi i staje się częścią tej zmagającej się z problemami, lecz ostatecznie bardzo serdecznej społeczności.

Booklist

Palacio ma wyjątkowy talent do konstruowania realistycznych dialogów, opisywania myśli i emocji bohaterów... Świetnie napisana, skłaniająca do refleksji książka.

School Library Journal

Piękna, zabawna i czasem doprowadzająca do łez historia.

Wall Street Journal

Cudowny debiut Palacio – porywająca historia, której bohaterom będziesz kibicował, choćbyś nie chciał.

Entertainment Weekly

Mocna i zapadająca w pamięć… Palacio z równą wprawą uchwyca głosy dziewczynek i chłopców, piątoklasistów i starszych dzieciaków.

New York Times

Każdy rodzic stanie się lepszy po przeczytaniu tej książki. Rodzice Auggiego dają doskonały przykład, jak dawać schronienie i siłę dziecku i jak być skutecznym obrońcą każdego małego człowieka.

Huffington Post

Kup teraz
swiatksiazki.pl
26.00 zł
39.90 zł
Oszczędzasz 13.90 zł
Idź do sklepu »