BIAŁY PTAK. CUDOWNY CHŁOPAK

R.J. Palacio

Tytuł oryginału: WHITE BIRD: A WONDER STORY
Tłumaczenie: Rafał Lisowski
Liczba stron: 224
Format: 193 x 275 mm
ISBN: 978-83-8125-894-4
Oprawa: twarda
Data wydania: 25 marca 2020

Niezapomniana opowieść o harcie ducha, odwadze i sile dobroci, które odmieniają serca, budują mosty, a nawet ratują życie.

Fanom Cudownego chłopaka Julian znany jest głównie jako szkolny prześladowca Augusta. Biały ptak ukazuje historię Juliana z innej strony – chłopiec odkrywa poruszającą historię swojej babci, która podczas II wojny światowej ukrywała się w okupowanej przez nazistów Francji i została ocalona przez pewnego chłopca.

R.J. Palacio przez lata pracowała jako ilustratorka i projektantka okładek, nadawała blasku historiom innych – nie swoim. Teraz zdecydowała się połączyć dwie pasje – obraz i słowo – i opowiedzieć o dobru, które warto krzewić zawsze – bez względu na okoliczności.

Ta książka jest fikcją literacką. Nie została oparta na niczyjej historii, ale zainspirowało ją wiele opowieści o ukrywających się przed Holokaustem dzieci oraz o zwykłych obywatelach, którzy im pomagali

 – R.J. Palacio

więcej

Recenzje

Rozdzierająca serce i niosąca nadzieję – koniecznie sięgnijcie po tę niezwykłą powieść graficzną!

„Kirkus”

Ta opowieść jest jednocześnie wyrazista i powściągliwa – choć takie połączenie wydaje się niemal niemożliwe, autorce udało się utrzymać te cechy w idealnej równowadze.

„New York Times”

Niezwykle mocna historia. Autorka obdarza swoich młodych czytelników ogromnym szacunkiem i kredytem zaufania, nie rezygnując ze scen przemocy i bezkompromisowo pokazując okrucieństwo nazistowskiej okupacji.

„Forbes”

Biały ptak pokazuje, jak II wojna światowa i faszyzm odmieniły sielskie, baśniowe dzieciństwo bohaterów tej opowieści, ale jest również ostrzeżeniem dla nas, współczesnych – bo przecież ta historia może się powtórzyć zawsze i wszędzie...

„The Hollywood Reporter”

Opowieść o sprzeciwie wobec wroga i jego okrutnej ideologii, odwadze i woli przetrwania – powieść graficzna doskonale sprawdza się jako medium i pomost łączący przeszłość z przyszłością.

„Booklist”

Kup teraz
swiatksiazki.pl
38.43 zł
54.90 zł
Oszczędzasz 16.47 zł
Idź do sklepu »