R.J. Palacio na Warszawskich Targach Książki 2019

 

WTK spotkanie dla dzieci

Piątek 24 maja 2019 12:00 – 13:00 sala Barcelona

Wybierz dobroć! Dlaczego warto być uprzejmym, tolerancyjnym i otwartym – warsztaty i spotkanie z R.J. Palacio, autorką książki Cudowny chłopak.

Cudowny chłopak to wzruszająca i zabawna opowieść o walce dziecka z przeciwnościami losu, która zachwyciła miliony czytelników za całym świecie. Życie bohatera książki Augusta wyglądałoby pewnie zupełnie inaczej, gdyby nie jeden zmutowany gen, z powodu którego ma zdeformowaną twarz i zanim skończył dziesięć lat przeszedł dwadzieścia siedem operacji. Widziany do tej pory jedynie oczami bezwarunkowo kochającej rodziny idzie do szkoły – od razu do piątej klasy, gdzie spotyka się z różnymi reakcjami rówieśników. Powieść R.J. Palacio jest doskonałym pretekstem do rozmowy z dziećmi o rozwijaniu w sobie empatii i zachęcania do pozytywnego działania, do ofiarności, współpracy, solidarności i altruizmu. Książkę włączono do programu edukacji szkolnej w USA. Przesłanie powieści stało się inspiracją do zorganizowania kampanii społecznej „WYBIERZ DOBROĆ”, obejmującej warsztaty i spotkania edukacyjne. W trwającej już sześć lat akcji może wziąć udział każdy, kto traktuje bycie dobrym jako życiową wytyczną i chciałby dołączyć do siedemdziesięciotysięcznej społeczności!

Spotkanie prowadzą: R.J. Palacio oraz prezes portalu Czas Dzieci Agnieszka Karp-Szymańska.

Organizator: Warszawskie Targi Książki, Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej i Wydawnictwo Albatros

Zapisy i rejestracja. 

 

WTK spotkanie dla nauczycieli i bibliotekarzy. 

Piątek  24 maja 2019 13:00 – 14:00 sala Barcelona

Wybierz dobroć! Dlaczego warto być życzliwym, tolerancyjnym i otwartym – warsztaty i spotkanie z R.J. Palacio, autorką bestsellerowej książki Cudowny chłopak

 „Nie jestem zwykłym dzieckiem tylko dlatego, że nikt nie patrzy na mnie jak na zwykłe dziecko” – mówi o sobie August. I nie mija się z prawdą, bo przecież na widok „zwykłego” dziesięciolatka młodsze dzieci nie uciekają z krzykiem, a starsze i dorośli nie odwracają głowy z obrzydzeniem lub przerażeniem. August jest inteligentnym, dowcipnym chłopcem i jego życie wyglądałoby pewnie zupełnie inaczej, gdyby nie jeden zmutowany gen, z powodu którego ma zdeformowaną twarz i zanim skończył dziesięć lat, przeszedł dwadzieścia siedem operacji. Do tej pory widział siebie oczami kochających go bezwarunkowo rodziców i siostry. Teraz, gdy idzie do szkoły – od razu do piątej klasy – przyjdzie mu się zmierzyć ze światem rówieśników i starszych uczniów, z ostracyzmem, uprzedzeniami, a czasem ze zwykłym chamstwem i podłością. Spotka się jednak również z dobrocią, przyjaźnią i wspaniałomyślnością. Kontakt z rówieśnikami odmieni Augusta. Ale czy tylko jego?

Cudowny chłopak pokazuje, że prawdziwe piękno kryje się w każdym z nas. Trzeba tylko pozwolić mu się ujawnić.

Prowadzenie: Sylwia Chutnik

Zapraszamy: dyrektorów szkół, nauczycieli, wychowawców młodzieży, animatorów kultury, pedagogów szkolnych, bibliotekarzy

Wstęp wolny dla wszystkich chętnych.

 

Stoisko Wydawnictwa Albatros

Piątek 24.05.2019 godz. 15.00-16.00 Stoisko nr 60/C

R.J. Palacio podpisuje powieść Cudowny chłopak i inne swoje książki.

Zapraszamy!

 

Materiały do pobrania.

COPYRIGHTS WYDAWNICTWO ALBATROS
CREATED BY 2SIDES.PL