Seria Butikowa zbiera wyjątkowe literackie perełki. To historie, nad którymi w dzisiejszym zabieganym świecie warto się pochylić, które warto smakować jak najpyszniejszy deser. Często – choć nie zawsze – przenoszą do przeszłości, olśniewają nie tylko ciekawą fabułą, ale też językiem, którym są napisane. To książki dobrane z uwagą, wyłowione spomiędzy setek tytułów właśnie dlatego, że są drogocenne niczym perły.

Jeśli chodzi o Serię Butikową Wydawnictwa Albatros, możecie być pewni dwóch rzeczy: cudownych okładek, a między nimi – wyjątkowej treści.

Dotychczas w serii ukazały się:

 

Rebeka. Daphne du Maurier

Powieść nagrodzona National Book Award.
Książka, która zainspirowała Alfreda Hitchcocka i Stephena Kinga. Ten drugi otwarcie przyznaje, że to jedna z najważniejszych książek w jego życiu. Opowieść o ludzkich strachach, które czają się głęboko w podświadomości. Młoda dziewczyna po ślubie trafia do posiadłości męża, którego ledwie zna. Osamotniona, orientuje się, że w każdym zakątku domu
wciąż natyka się na ślady pierwszej pani de Winter – Rebeki – która zginęła w niewyjaśnionych okolicznościach. Nowa pani de Winter postanawia odkryć, kim była jej doskonała poprzedniczka
i jaki straszny los spotkał ją w Manderley…

 

 

 

Trzynasta opowieść. Diane Setterfield

Był sobie kiedyś dom zwany Angelfield.
Mieszkały w nim siostry bliźniaczki.
Czy wierzycie w duchy? No to posłuchajcie…
Posiadłość Angelfield to dziś jedynie zgliszcza, ruina, o której mało kto pamięta. Ale dawniej ta rezydencja była okazałym domem ekscentrycznej rodziny – przebiegłej Isabelle, jej porywczego brata Charliego i nieokiełznanych bliźniaczek. Do dziś Angelfield, choć niewiele już z niego zostało, skrywa przerażający sekret… Czy młoda biografka Margaret Lea zdoła odkryć tajemnicę tej wspaniałej niegdyś posiadłości i zamieszkujących ją pokoleń jednego rodu oraz mroczny związek łączący domostwo ze sławną autorką bestsellerów Vidą Winter?

 

 

 

 

Była sobie rzeka. Diane Setterfield

W ciemną noc w starej gospodzie pojawia się ranny mężczyzna. 
W ramionach ściska niedające oznak życia ciało dziecka. Godzinę później dziewczynka bierze głęboki oddech i wraca do świata żywych. Cud? Magiczna sztuczka? Mieszkańcy nabrzeży prześcigają się w pomysłach, jak rozwiązać zagadkę dziewczynki, która umarła, a potem ożyła. Dziecko jest nieme i nie może odpowiedzieć na pytania, kim jest i co stało się z jej bliskimi. Tymczasem trzy rodziny wyrażają chęć, by wziąć dziecko pod opiekę. Każda z nich ma własną opowieść, której granice między rzeczywistością a fantazją są ulotne i rozlewają się czasami jak niekontrolowane wody rzeki.

 

 

 

Kirke. Madeline Miller

Jeśli chcesz wiedzieć, kim jesteś, zawalcz o swoje miejsce w świecie.
Kirke długo nie wiedziała, kim jest.
Urodziła się wśród bogów, lecz była dla nich zbyt mało potężna.
Zbyt mało piękna. Zbyt mało okrutna. Wszyscy myśleli, że nie ma żadnej mocy.
Lecz kiedy spotkała pierwszego śmiertelnika, stało się jasne, że drzemie w niej siła, która może zagrozić wszystkim bogom. A wtedy zaczęli się bać. Kirke musiała zapłacić za ich strach. Odtrącona przez bogów i ludzi była zmuszona sobie radzić sama. Kolejne próby, przed którymi postawił ją los, przygotowywały ją do tej najważniejszej. Aby ochronić to, co kocha, Kirke będzie musiała zebrać wszystkie siły i zdecydować raz na zawsze, czy należy do bogów, z których się urodziła, czy do śmiertelników, których pokochała.

 

 

 

 

 

 

Syrena i Pani Hancock. Imogen Hermes Gowar

Syrena to bardzo niebezpieczna zdobycz. Podobnie jak kurtyzana.
Pewnego wrześniowego wieczoru w 1785 roku kupiec Jonah Hancock
słyszy niecierpliwe pukanie do drzwi. W progu stoi jeden z jego najlepszych kapitanów, klnąc, plując i nerwowo przestępując z  nogi na nogę. Statek pana Hancocka przepadł. Ale kapitan przywiózł kupcowi coś, co swoją wartością znacznie go przewyższa… Wyłowionego z morskich odmętów dziwnego stwora, który bez wątpienia jest… najprawdziwszą syreną! Kiedy plotka roznosi się po okolicznych dokach, kawiarniach i lupanarach, wszyscy chcą zobaczyć syrenę pana Hancocka. A on bardzo chce na tym cudzie zarobić. Zgadza się więc wypożyczyć osobliwą poczwarę do najsławniejszego domu rozpusty w Londynie.

 

 

 

 

COPYRIGHTS WYDAWNICTWO ALBATROS
CREATED BY 2SIDES.PL