Już 9 września (środa) o godzinie 18:00 zapraszamy na spotkanie z cyklu  #premieraonline, naszym gościem będzie R.J.Palacio, autorka książki Biały ptak.
Rozmowę poprowadzi Justyna Suchecka, a przetłumaczy Taida Meredith. W trakcie wydarzenia możliwe będzie zadawanie pytań w komentarzach pod streamingiem. Transmisja ze spotkania będzie dostępna na Facebook.com/empikcom.
Spotkanie będzie również tłumaczone na język migowy.

 

Biały ptak to niezapomniana opowieść o wytrzymałości, odwadze i sile dobroci, które odmieniają serca, budują mosty, a nawet ratują życia. Niepełnosprawny chłopiec, Julien, chroni żydowską dziewczynkę, Sarę, przed wywiezieniem do obozu koncentracyjnego. Pomaga jej, choć wcześniej Sara razem z innymi dziećmi śmiała się z niego i nigdy go nie broniła.
Dobro, które ich połączyło, przetrwało II wojnę światową. I kiełkuje nadal, w kolejnych pokoleniach dzieci, które znajdują w sobie odwagę, aby być dobrymi dla innych. Historia opowiedziana w Białym ptaku przypomina, że dobro trzeba czynić zawsze. Nawet w czasach, kiedy można za to zapłacić najwyższą cenę. Nawet jeśli jest się tylko dzieckiem.

 

W zorganizowaną przez R.J.Palacio akcję społeczną „Wybierz Dobro” (Choose Kind) włączyły się tysiące szkół, również szkoły polskie. W Białym ptaku autorka sięga do historii II wojny światowej, aby pokazać, że wartości, dzięki którym uratowano życie dziesiątkom tysięcy ludzi, są ważne także dzisiaj.

Aby lepiej poznać świat Cudownego Chłopaka, zachęcamy do odwiedzenia strony http://cudownychlopak.pl/.

COPYRIGHTS WYDAWNICTWO ALBATROS
CREATED BY 2SIDES.PL