Wygraj spieniacz do mleka i ekspres przelewowy marki Smeg.

Uwielbiasz historię i kulturę słonecznych Włoch, śnią Ci się po nocach zapachy i smaki Italii? Mamy dla Ciebie wspaniałą propozycję!

Sięgnij po pasjonującą książkę Eleny Kostioukovitch Sekrety włoskiej kuchni i weź udział w konkursie!
Do wygrania zestaw idealny ufundowany przez włoską markę SMEG: spieniacz do mleka i przelewowy ekspres do kawy.

 

Konkurs

 

Zasady konkursu są proste:

  1. Kup „Sekrety włoskiej kuchni” Eleny Kostioukovitch w jednej z Księgarń Świat Książki lub na swiatksiazki.pl
  2. Zachowaj dowód zakupu
  3. Zrób zdjęcie książki w śniadaniowej stylizacji
  4. Udostępnij je w publicznym poście na swoim Facebooku lub Instagramie i oznacz #sekretywłoskiejkuchni
  5. Na adres konkurs@wydawnictwoalbatros.com wyślij link do profilu, na którym znajduje się zdjęcie książki, zdjęcie dowodu zakupu, imię nazwisko oraz informacje i zgody wymagane w Regulaminie.

Czas trwania konkursu: 14.10-10.11.2020

Organizator:

Sponsor nagrody:

Książka do nabycia w Księgarniach Świat Książki i na Swiatksiazki.pl

W konkursie mogą brać udział osoby, które ukończyły 18 lat.

Udział w konkursie jest równoznaczny z akceptacją zasad Regulaminu.

 

Regulamin

SEKRETY WŁOSKIEJ KUCHNI

 

Biblia italofilów opatrzona przedmową Umberta Eco i uhonorowana prestiżową nagrodą Premio Bancarella della Cucina!

Włochy od kuchni – od Alp po Sycylię.

WSPANIAŁE KOMPENDIUM WIEDZY O WŁOSKIEJ KULTURZE, TRADYCJI I KUCHNI – HISTORII WŁOSKICH REGIONÓW I POTRAW, opatrzone pięknymi zdjęciami, napisane z czułością i znawstwem przez przyjaciółkę i tłumaczkę książek wielkiego Umberto Eco!

Fascynująca podróż po słonecznej Italii, gdzie kuchnię podniesiono do rangi sztuki, a kultura jedzenia stanowi fundament cywilizacji.

Choć Włochy nieodparcie kojarzą się z pizzą i spaghetti, autorka, wybitna tłumaczka i eseistka, a przede wszystkim miłośniczka włoskiej kultury we wszystkich jej przejawach, przedstawia zupełnie inne oblicze – tego kraju, ludzi i kuchni.
Elena Kostioukovitch ze znawstwem i lekkością prowadzi nas przez dziewiętnaście głównych regionów Włoch, od Friuli i Górnej Adygi na północy, po Kalabrię i Sycylię na południu, przybliżając właściwe dla każdego obszaru potrawy, ale też kulturę i obyczaje. Jako cudzoziemka od lat z pasją badająca włoską kulturę ukazuje ten kraj od kuchni – z całym bogactwem i różnorodnością jego regionów i smaków.
W „Sekretach włoskiej kuchni” znajdziemy oczywiście rozdziały poświęcone pizzy, risotto i diecie śródziemnomorskiej, poszczególnym regionom Włoch i ich specyfice, lokalnym ciekawostkom, dziełom sztuki literatury i architektury oraz przysmakom, ale też: pojęciu szczęścia, miłości, slow foodu, Żydom, pielgrzymom, demokracji i totalitaryzmowi.
Przenikliwe obserwacje i spostrzeżenia autorki przeplatają się tu z praktycznymi poradami dla tych, którzy swoją włoską przygodę dopiero zaczynają oraz pełnymi erudycji odniesieniami do literatury i dzieł sztuki – dla tych, którzy już pokochali ten kraj i chcieliby wiedzieć jeszcze więcej.
W „Sekretach włoskiej kuchni” smakować można wszystko: przedstawione szczegółowo potrawy, opisane z pietyzmem miejsca i historie, ale również bogaty język, doprawiony mnóstwem inteligencji i szczyptą humoru!
W tej książce nie chodzi bowiem o przepisy, ale o głęboką i pasjonującą analizę historii i kultury oraz głębokiego związku i wzajemnej zależności pomiędzy kulturą gotowania i jedzenia per se, a wszystkimi możliwymi dziedzinami życia, bo, cytując Umberto Eco „być może we Włoszech bardziej niż gdzie indziej poznanie kuchni oznacza poznanie duszy mieszkańców kraju”.
Książka piękna i mądra!
Barwna mozaika obrazów, smaków i uczuć, która pozwala przeniknąć ducha Italii.

PRZEWODNIK NIE TYLKO KULINARNY UHONOROWANY PRESTIŻOWĄ NAGRODĄ PREMIO BANCARELLA DELLA CUCINA!

Cóż to za niezwykła podróż!
Elena Kostioukovitch oprowadza nas po kulturze Włoch i z literacką swadą opowiada, na jakich fundamentach zbudowana jest tożsamość kulinarna tego kraju.
Niczym nitka spaghetti (która nie ma końca!) zawijają się kolejne opowieści, postaci, regiony.
A po lekturze tej książki trzeba koniecznie wybrać się do słonecznej Italii, wskoczyć na skuter i ruszyć szlakiem wyznaczonym przez autorkę erudytkę. 

Daria Pawlewska – redaktorka naczelna i wydawczyni magazynu kulturalno-kulinarnego KUKBUK

 

 

COPYRIGHTS WYDAWNICTWO ALBATROS
CREATED BY 2SIDES.PL