Harlan Coben, Pierre Lemaitre i Guillaume Musso spotkają się wirtualnie z polskimi czytelnikami na BookTargu!

Rozmowa z Harlanem Cobenem, Pierrem Lemaitrem i Guillaumem Musso to tylko niektóre z wirtualnych atrakcji, jakie będzie można znaleźć w programie BookTargu już 12-18 listopada.

Po dużym sukcesie pierwszej edycji targów książki online w maju (blisko pół miliona widzów w 4 dni i 160 tysięcy sprzedanych książek) organizatorzy powracają z drugą odsłoną wydarzenia, wychodząc z założenia, że “łączą nas książki” i to niezależnie od preferowanego gatunku. BookTarg to nie tylko ważne wydarzenie kulturalne, ale również kopalnia inspiracji do wykorzystania podczas poszukiwań gwiazdkowych prezentów.

Liczne spotkania i dyskusje będą odbywały się od 12 do 18 listopada w dziewięciu blokach tematycznych: epickim (literatura piękna, współczesna, pamiętniki, opowiadania), kryminalnym (thrillery, kryminały, sensacje), romantycznym (literatura obyczajowa, erotyczna, romanse), publicystycznym (literatura faktu, reportaże, książki kulinarne), fantastycznym (SF, fantastyka, horrory), dziecięcym i młodzieżowym, filmowym (ekranizacje książka i film), branżowym oraz translatorskim.

W programie BookTargu nie zabraknie znanych nazwisk autorów polskich, jak i zagranicznych oraz inspirujących tematów do dyskusji. W spotkaniach będą mogli wziąć udział wirtualnie wszyscy zainteresowani literaturą internauci.

Harlan Coben – Spotkanie | Lubimy Czytać | Wirtualne Targi Książki BOOKTARG
CZWARTEK, 12 LISTOPADA 2020 GODZ. 18:00

https://www.facebook.com/events/356334985438573

W czwartek 12 listopada, w dniu premiery najnowszego thrillera autora, „Chłopiec z lasu„, o godzinie 18:00 zapraszamy na spotkanie z mistrzem zwrotów akcji – Harlanem Cobenem! Wirtualną rozmowę na żywo poprowadzi Bartosz Czartoryski.
W trakcie rozmowy będzie możliwość możliwość zadawania pytań.
Spotkanie na język polski przetłumaczy Taida Meredith.

Ten rok niewątpliwie należał do Harlana Cobena! Na początku roku w ręce czytelników oddaliśmy powieść „O krok za daleko„. Wkrótce po tym na platformę streamingową NETFLIX trafił serial „Nieznajomy„, będący adaptacją powieści Cobena o tym samym tytule. Serial wciąż bił rekordy oglądalności, gdy NETLIX zaproponował czytelnikom kolejną serialową ekranizację prozy Cobena. Tym razem było to „W głębi lasu” – przeniesione w polskie realia, z obsadą polskich aktorów, w całości zekranizowane przez polską ekipę filmową. I znów świetnie przyjęte przez widzów! Fani wiedzą jednak, że tego autora nigdy nie ma się dość, dlatego tej jesieni pojawia się:

Nowa powieść! Nowy bohater!
Arcymistrz thrillera Harlan Coben powraca w rewelacyjnej formie!

Kim jest Wilde, człowiek bez przeszłości? Czy uda mu się odnaleźć zaginioną dziewczynę i zdemaskować tajemniczy rządowy spisek, który zagraża bezpieczeństwu milionów ludzi?
Książka w oprawie twardej i miękkiej już dostępna w przedsprzedaży

 

Pierre Lemaitre – Spotkanie | Lubimy Czytać | Wirtualne Targi Książki BOOKTARG
WTOREK, 17 LISTOPADA 2020 GODZ. 15:00

https://www.facebook.com/events/1153222455073197/

We wtorek 17 listopada, o godzinie 15:00 zapraszamy na spotkanie z Pierrem Lemaitrem, laureatem Nagrody Goncourtów za powieść „Do zobaczenia w zaświatach” i autorem powieści „Kolory ognia„.
Pierre Lemaitre zyskał popularność jako autor powieści kryminalnych, jednak tym razem porozmawiamy o literaturze pięknej i jego najnowszej powieści „Kolory ognia”, która właśnie ukazała się na polskim rynku..
Rozmowę z autorem poprowadzi Tomasz Pindel (redaktor LubimyCzytać.pl).
A o tłumaczenie konsekutywne zadba Ewa Świtlak.
Kolory ogniaPierre’a Lemaitre’a to znakomita, wyśmienicie napisana, emocjonująca i dowcipna, powieść o szatańskiej zemście i jednocześnie druga część tryptyku powieściowego „Dzieci katastrofy”, zapoczątkowanego przez znane w Polsce „Do zobaczenia w zaświatach”. „Kolory ognia” można czytać, nie znając części poprzedniej, choć nie sięgnięcie po wybitne „Do zobaczenia w zaświatach” byłoby błędem.
Nie ma takiego piekła, które pokonałoby tę kobietę.
Luty 1927 roku. Cały Paryż zbiera się na pogrzebie wpływowego milionera, Marcela Péricourta. Jego finansowe imperium ma przejąć wnuk, ale los decyduje inaczej… Jednego dnia załamuje się całe życie córki Marcela, Madeleine, a ona sama orientuje się, że nie zostało jej nic, prócz nędzy i upadku. Chyba że… natychmiast opracuje śmiały plan zemsty i odwetu!
Guillaume Musso – Spotkanie | Lubimy Czytać | Wirtualne Targi Książki BOOKTARG
WTOREK, 17 LISTOPADA 2020 GODZ. 17:00
We wtorek 17 listopada, o godzinie 17:00 zapraszamy na spotkanie z największą gwiazdą współczesnej literatury francuskiej, autorem powieści „Sekretne życie pisarzy„, Guillaumem Musso. Rozmowę poprowadzi jedna z najpopularniejszych i najbardziej lubianych polskich pisarek, specjalistka od szczęśliwych zakończeń, Magdalena Witkiewicz.
W trakcie rozmowy będzie możliwość zadawania pytań!
Spotkanie będzie tłumaczone konsekutywnie na język polski przez Ewę Świtlak.
Guillaume Musso od lat utrzymuje się na pierwszym miejscu listy najpopularniejszych francuskich pisarzy, a czytelnicy na całym świecie kupili już ponad 35 milionów egzemplarzy jego książek. Z czasem staje się prawdziwym literackim magikiem – uwodzi już nie tylko kolejne rzesze czytelników, ale też zyskuje coraz większe uznanie wymagających krytyków. Guillaume Musso pisze brawurowo i uwielbia bawić się emocjami odbiorców – a oni to uwielbiają!

Sekretne życie pisarzy” to fascynująca powieściowa łamigłówka stworzona przez ulubieńca francuskich czytelników i krytyków literackich.
W 1999 roku, opublikowawszy trzy kultowe powieści, sławny autor Nathan Fawles ogłosił koniec pisarskiej kariery i zaszył się w Beaumont, na dzikiej wyspie na Morzu Śródziemnym.
Jesień 2018 roku. Od 20 lat Fawles nie udzielił żadnego wywiadu. Jako że jego książki wciąż przykuwają uwagę czytelników, Mathilde Monney, młoda szwajcarska dziennikarka, zjawia się na wyspie, zdeterminowana, by poznać sekrety pisarza. Tego samego dnia na plaży zostaje znalezione ciało martwej kobiety, a władze otaczają wyspę kordonem.
Tak zaczyna się niebezpieczne starcie twarzą twarz pomiędzy Mathilde i Nathanem, w którym namiętność mierzy się ze strachem, a zawoalowana prawda z wyrachowanym kłamstwem…

Rafał Lisowski – Spotkanie | Stephen King w tłumaczeniu | Lubimy Czytać | Wirtualne Targi Książki BOOKTARG
ŚRODA, 18 LISTOPADA 2020 GODZ. 17:00
W imprezie wezmą też udział znani tłumacze, którzy zdradzą, jakim wyzwaniem jest przekład książek Stephena Kinga. Zastanawialiście się, jak współpracuje się z mistrzem horrorów Stephenem Kingiem? Tłumaczenie jego książek to nie lada wyzwanie. Zapraszamy na rozmowę o tajnikach pracy tłumaczy, którzy są odpowiedzialni za przekłady bardzo znanych pisarzy.
W środę 18 listopada o godz. 18:00 z Rafałem Lisowskim (tłumaczem książek Stephena Kinga i prezesem Stowarzyszenia Tłumaczy Polskich) porozmawia Bartek Czartoryski.
W trakcie rozmowy będzie oczywiście możliwość zadawania pytań!

Aleksandra Saługa – Spotkanie | Wizjonerki rynku książki | Lubimy Czytać | Wirtualne Targi Książki BOOKTARG
WTOREK, 17 LISTOPADA 2020 GODZ. 12:00

https://www.facebook.com/events/382704842927227

W części branżowej – również dostępnej dla szerokiej publiki – posłuchamy dyskusji o tym, jak zmienia się rynek książki, jakie narzędzia wykorzystywane są do promowania literatury, jak abonament wpływa na branżę i zastanowimy się nad przyszłością czytelnictwa.

We wtorek 17 listopada o godzinie 12:00 o przemianach, wizjach i wyzwaniach w książkowej branży porozmawiają: Sonia Draga (Prezeska Wydawnictwa Sonia Draga i Polskiej Izby Książki), Aleksandra Saługa (Prezeska Wydawnictwa Albatros) oraz Sylwia Wcisło (Członkini Zarządu Wydawnictwa Znak).
Rozmowę poprowadzi Izabela Sadowska (Prezeska Lubimyczytać.pl).

BookTarg to efekt wspólnej pracy trzech firm w różny sposób związanych z branżą wydawniczą. Allegro, Lubimyczytać.pl i Legimi przygotowały wydarzenie, aby pomóc w trudnym czasie promować czytelnictwo i wspomóc sprzedaż książek. Udział w BookTargu jest bezpłatny i dostępny dla każdego internauty. Z harmonogramem wydarzeń będzie można się zapoznać na stronie booktarg.pl i www.facebook.com/BookTarg

 

COPYRIGHTS WYDAWNICTWO ALBATROS
CREATED BY 2SIDES.PL