Harry Whittaker

Harry Whittaker, najstarszy syn uwielbianej brytyjskiej autorki powieści obyczajowych Lucindy Riley, dorastał w latach 90. wśród sielskich krajobrazów zachodniego wybrzeża Irlandii. Jako syn poczytnej pisarki sam został gawędziarzem – cenionym i nagradzanym prezenterem radiowym pracującym dla BBC – oraz członkiem jednej z najbardziej znanych w Wielkiej Brytanii amatorskich grup teatralnych.

W 2019 roku Harry Whittaker i Lucinda Riley podjęli się wspólnego przedsięwzięcia pisarskiego, tworząc z myślą o najmłodszych serię Aniołki. Tak powstały cztery barwnie ilustrowane książeczki, zawierające mądre i ponadczasowe opowieści, których treść ma dodawać otuchy małym czytelnikom i przekazać im nieco tych ciepłych uczuć, którymi matka i syn zawsze wzajemnie się obdarzali.

Gdy Lucinda Riley zmarła po długiej i ciężkiej chorobie w czerwcu 2021 roku, media obiegła wiadomość, że to właśnie Harry’emu powierzyła sekrety swojej twórczości i zadanie kontynuowania pracy nad nieukończonym ostatnim tomem dzieła swojego życia – uwielbianej, pełnej magii, romantycznej sagi Siedem Sióstr.

Powieść Atlas. Historia Pa Salta ukaże się na całym świecie w maju 2023 roku i ujawni wreszcie całą prawdę o tym, kim był Pa Salt i dlaczego adoptował siedem dziewcząt, których przyszłości zapisana jest w gwiazdach.

https://www.harrywhittaker.co.uk/ https://www.facebook.com/Lucindarileyauthor https://www.instagram.com/harrywhittakerauthor/ https://twitter.com/HarryTwittaker
Harry Whittaker