Festiwal Kingsbridge to wydarzenie celebrujące premierę nowej powieści Kena Folletta, w którym biorą udział fani z całego świata.
Spotkanie odbędzie się w dniach 14-16 września 2020 roku, a rozpocznie o godzinie 18:00.
Festiwal w formie online dostępny będzie na stronie https://bit.ly/2DYRv6v.
Uczestnicy festiwalu spróbują swoich sił w quizie o Kingsbridge, wezmą udział w interesujących dyskusjach o twórczości Kena Folletta i poznają wiele ciekawostek o Filarach Ziemi – jednej z najpopularniejszych serii historycznych w dziejach literatury.

 

 

Wydarzenie zostało zorganizowane z okazji premiery najnowszej książki Kena Folletta.
Niech stanie się światłość to historia poprzedzająca wydarzenia
opisane w Filarach Ziemi, osadzona w Anglii u zarania nowej epoki: średniowiecza.
Jest rok 997 naszej ery, koniec wieków barbarzyństwa.
Anglia na zachodzie mierzy się z atakami Walijczyków,
a na wschodzie – wikingów.
Lokalni przywódcy naginają królewskie zarządzenia do swoich celów,
sprzeciwiając się władzy i nie dbając o los prostych ludzi.
Ponieważ w kraju nie ma ściśle wytyczonego prawa, króluje chaos.

 

 

 

 

Saga autorstwa Kena Folletta obejmująca powieści: Filary Ziemi, Świat bez końca, Słup ognia zachwyciła miliony czytelników na całym świecie.

 


Najsłynniejsza powieść historyczna autorstwa Kena Folletta!

Na tle wojny domowej, klęski głodu, konfliktów religijnych i sporów o sukcesję na angielskim tronie na pierwszy plan wysuwa się trwająca blisko czterdzieści lat budowa katedry w Kingsbridge. Pierwsza część historyczno-przygodowej sagi Folletta przedstawia splatające się ze sobą losy pięciorga bohaterów: budowniczego Toma, arystokratki Alieny, przeora katedry Filipa, rzeźbiarza Jacka oraz Ellen, mieszkającej w lesie pustelniczki, która para się czarną magią.

 

 

 


Kontynuacja Filarów Ziemi, najsłynniejszej powieści historycznej Kena Folletta.

Pierwsza połowa XIV wieku to dla Anglii trudny okres. Zarazy dziesiątkujące ludność, wieloletnia wojna z Francją, walki o pieniądze i władzę, polowania na czarownice… Nawet rozwój nauki wydaje się nie sprzyjać poddanym Edwarda III, zagraża bowiem fundamentom religii, a zatem – fundamentom świata. Akcja Świata bez końca toczy się dwieście lat po rozpoczęciu budowy katedry w Kingsbridge. Bohaterowie są potomkami postaci, wokół których osnuta jest fabuła Filarów Ziemi. Ich drogi życiowe determinuje ambicja, duma, tajemnice, zbrodnia, miłość i zemsta.

 

 

 

 


Słup ognia
to niezwykle wciągająca historia, w której pobrzmiewają echa dwóch wcześniejszych tomów.

Boże Narodzenie 1558. Młody Ned Willard po rocznej nieobecności wraca do domu w Kingsbridge i odkrywa, że wszystko poza majestatycznie górującą nad miastem katedrą się zmieniło. Jego ukochana Margery ma zostać wydana za mąż, a na rynku miasta znów zapłoną stosy. Zresztą obłęd krwawych prześladowań na tle religijnym ogarnia już całą Europę – od Edynburga, przez Sewillę, Antwerpię i Genewę, aż po Paryż.

COPYRIGHTS WYDAWNICTWO ALBATROS
CREATED BY 2SIDES.PL