FILARY ZIEMI

Ken Follett

Tytuł oryginału: PILLARS OF EARTH
Tłumaczenie: Grzegorz Sitek
Liczba stron: 832
Format: 125 x195 mm
ISBN: 978-83-8125-249-2
Oprawa: twarda
Data wydania: 29 kwietnia 2018

Walka o władzę, konflikty między monarchią, klerem i narodem, intrygi, seks, miłość, zdrada, mroczne tajemnice, krwawe zbrodnie, akty nienawiści i desperacji.

Najsłynniejsza powieść historyczna autorstwa Kena Folletta!

Na tle wojny domowej, klęski głodu, konfliktów religijnych i sporów o sukcesję na angielskim tronie na pierwszy plan wysuwa się trwająca blisko czterdzieści lat budowa katedry w Kingsbridge. Pierwsza część historyczno-przygodowej sagi Folletta przedstawia splatające się ze sobą losy pięciorga bohaterów: budowniczego Toma, arystokratki Alieny, przeora katedry Filipa, rzeźbiarza Jacka oraz Ellen, mieszkającej w lesie pustelniczki, która para się czarną magią.

Filary Ziemi to także zmysłowa i ponadczasowa opowieść o miłości, która ukazuje mistrzostwo Folletta w oddawaniu klimatu prezentowanej epoki. Nikt do tej pory nie ukazał pełnej napięć dwunastowiecznej Anglii z takim realizmem i dokładnością.

Na podstawie powieści w 2010 roku powstał serial telewizyjny wyprodukowany przez słynnego reżysera Ridleya Scotta. Główne role zagrali: Ian McShane, Matthew Macfadyen, Eddie Redmayne, Hayley Atwell, Rufus Sewell i Donald Sutherland.

Wejdź na stronę Kena Folletta - https://www.kenfollett.pl/ - dowiedz się więcej na temat autora i jego twórczości, a także spróbuj swoich sił w quizie o jego książkach!

więcej

Recenzje

Cudowna powieść, która was pochłonie.

Chicago Sun-Times

Follett jest mistrzem.

The Washington Post

Wybitna książka, kapitalna opowieść… Morderstwa, podpalenia, zdrady, tortury, miłość i pożądanie.

The New York Daily News

Pisząc tę powieść, Follett zagrał va banque i okazał się zwycięzcą. Książka nieustannie trzyma w napięciu. Zawrotne tempo, intrygi, przemoc, cierpienie, chciwość, odwaga, poświęcenie, zemsta i miłość.

Publishers Weekly

Ta książka to arcydzieło najwyższej klasy i potwierdzenie wielkiego talentu pisarza.

Booklist

Inne z tej serii

Inne tego autora