NIGDY

Ken Follett

Tytuł oryginału: NEVER
Tłumaczenie: Janusz Ochab
Liczba stron: 736
Format: 125 x 195 mm
ISBN: 978-83-8215-722-2
Oprawa: twarda
Data wydania: 10 listopada 2021

Wielkie katastrofy zaczynają się od problemów, które uznano za zbyt nieistotne, by w porę się nimi zająć.

Drobne nieporozumienia, w wyniku niefortunnych zbiegów okoliczności, błyskawicznie i niepostrzeżenie przeradzają się w poważne konflikty.

Co najmniej dziewięć państw na świecie posiada arsenał nuklearny.

Każde z nich, w sprzyjających okolicznościach, może sięgnąć po ostateczne rozwiązanie.

I w mgnieniu oka zniszczyć ziemską cywilizację.

Od spalonej słońcem Sahary, przez obozy dla uchodźców, po gabinety polityków i salony ambasad. Bohaterowie i tchórze, ludzie rozważni i szaleńcy, kochankowie i wrogowie… Całe spektrum świata, który poradził sobie z pandemią, by stanąć w obliczu kryzysu, który może być ostatnim…

Amerykańska prezydent, robi wszystko, by uniknąć wydania rozkazu użycia broni jądrowej… Błyskotliwy szef chińskiego wywiadu, prowadzi misterną grę, by powstrzymać rząd swojego kraju przed starciem z Zachodem… Agenci CIA, rozpracowują w Afryce Północnej struktury islamskich terrorystów… Młoda Afrykanka, decyduje się na niebezpieczną podróż przez Saharę, by zapewnić przyszłość swojemu dziecku… Wszyscy oni podejmują ryzyko i poświęcają się, ponieważ wierzą, że są w stanie sprawić, żeby świat stał się lepszym i bezpieczniejszym miejscem. Tylko że to może nie wystarczyć…

Bo delikatna równowaga już została zachwiana, a rzeczywistość, jaką znamy, wkrótce rozsypie się w proch.

„Nigdy” to znacznie więcej niż thriller polityczny, to epicka powieść, która zapiera dech.

Bo to, o czym pisze Ken Follett, naprawdę może się wydarzyć.

Prawdopodobnie szybciej niż ktokolwiek mógłby się spodziewać.

Wnikliwa powieść, w której losy zwykłych ludzi przeplatają się z wielką polityką w wybuchowej pełnej emocji mieszance, równie pasjonującej, jak Upadek gigantów.

Wejdźcie do świata Kena Folletta: https://www.kenfollett.pl/!

Ta książka powala, zatyka dech w piersiach i jest taka realistyczna… za bardzo realistyczna.

Lawrence H. Summers, były sekretarz skarbu USA

W Nigdy Ken Follett zdołał połączyć zawrotne tempo akcji swoich thrillerów szpiegowskich z epicką narracją typową dla jego powieści historycznych. Od tej książki nie sposób się oderwać.

Brian Tart, prezes Wydawnictwa Viking

Każda nowa powieść Kena Folletta jest wydarzeniem dla czytelników. Ale powieść, w której Follett wykorzystuje swój talent, by stworzyć coś innego niż dotychczas, to prawdziwy triumf. Nie mogę się doczekać, aż czytelnicy zobaczą, nad czym pracował przez ostatnich kilka lat.

Jeremy Trevathan, Wydawnictwo Pan Macmillan

więcej

Recenzje

Autor słynnej „Igły" i wielu innych bestsellerów poszedł tym razem na całość. W liczącej setki stronic powieści opisał globalną panoramę zła, jakie wrasta w nasz świat i stopniowo przejmuje nad nim władzę. W gruncie rzeczy nie jest to żadne wielkie odkrycie, ale Follett umie pokazać to tak, że ciarki przechodzą po plecach, bo choć powieść w gruncie rzeczy jest fantastyką - akcja dzieje się w niedalekiej przyszłości - to opisane w niej zdarzenia są prawdopodobne i logicznie ze sobą powiązane. Grozę budzi to, że wszystko co znajdujemy na kartach tej powieści może się zdarzyć. Dzieje się w tej powieści mnóstwo, a jej lektura grozi tym, że trudno ją przerwać.

Leszek Bugajski, Wprost.pl

Ken Follett poważył się na powieść, w której opowiada o losach świata. Tytuł nie jest przypadkowy, gdyż taka przyszłość nigdy nie powinna przydarzyć się ludzkości.

Paweł Smoleński, „Gazeta Wyborcza”

Dawno nie czytałem równie wciągającej książki jak „Nigdy" Kena Folletta. Dramatycznej. I co gorsza - prawdopodobnej. Znakomity autor „Igły" i „Filarów ziemi" boleśnie przypomina nam, jak złudne jest poczucie światowej równowagi i jak łatwo lokalny konflikt może stać się zarzewiem niewyobrażalnej hekatomby. Lektura pasjonująca, inteligentna i straszna!

Marcin Wolski, "Gazeta Polska"

Follett mistrzowsko przeplata wielkie sprawy tego świata z losami rodziny. Osią książki jest rywalizacja amerykańsko-chińska i zachowanie przywódców, którzy mogą nacisnąć guzik atomowej zagłady. Bogactwo szczegółów technicznych, błyskotliwe analizy sytuacji i charakterystyka polityków składa się na ekscytującą całość. Tę książkę trzeba przeczytać. Dla przyjemności, ale i dla refleksji.

Anna Chrzanowska, "High Living"

„Nigdy” to fantastyczna, monumentalna powieść utrzymana w klimacie political fiction, która ma wszelkie zadatki na to, aby stać się bestsellerem. Jeżeli szukacie powieści wciągającej, która zajmie wam kilka (a może i więcej) zimowych wieczór i która od początku do końca będzie trzymała was w napięciu to śmiało sięgajcie po nowość spod pióra Folletta. Naprawdę, gorąco polecam!

Anna Stasiuk, DlaLejdis.pl

Ken Follet przyzwyczaił czytelników do pokaźnej objętości swoich historycznych powieści. By opowiedzieć o współczesnym świecie, o naszym tu i teraz, które niebawem może się skończyć, także potrzebował sporo miejsca na papierze. W efekcie powstała obszerna książka w równym stopniu pasjonująca złożoną historią, co przerażająca eskalacją ukazanych wydarzeń.

Tomasz Miecznikowski, Booklips

Ta książka powala, zatyka dech w piersiach i jest taka realistyczna… za bardzo realistyczna.

Lawrence H. Summers, były sekretarz skarbu USA

W "Nigdy" Ken Follett zdołał połączyć zawrotne tempo akcji swoich thrillerów szpiegowskich z epicką narracją typową dla jego powieści historycznych. Od tej książki nie sposób się oderwać.

Brian Tart, prezes Wydawnictwa Viking

Każda nowa powieść Kena Folletta jest wydarzeniem dla czytelników. Ale powieść, w której Follett wykorzystuje swój talent, by stworzyć coś innego niż dotychczas, to prawdziwy triumf. Nie mogę się doczekać, aż czytelnicy zobaczą, nad czym pracował przez ostatnich kilka lat.

Jeremy Trevathan, Wydawnictwo Pan Macmillan

Kenowi Follettowi nigdy nie brakowało ambicji. I to właśnie globalny zasięg fabuły i międzynarodowe grono bohaterów robią największe wrażenie w „Nigdy”, powieści, którą autor powraca do pisania o czasach współczesnych. Napisana z rozmachem i oparta na drobiazgowym researchu książka sprawia, że inne międzynarodowe powieści szpiegowskie wydają się nudne, pozbawione wyrazu i zaściankowe.

"The Sunday Times" - thriller miesiąca: grudzień 2021

Nie mogłem się od niej oderwać… wspaniała lektura… bogata w szczegóły. Oszałamiający thriller i jedna z najbardziej porywających książek tego roku. To jeszcze „Ojciec chrzestny”, ale już prawie.

"Daily Express" i "Daily Mirror"

Aktualna i niezwykle przekonująca… „Nigdy” to najwyższej klasy powieść rozrywkowa, która jednoczenie zawiera ważne przesłanie. Zasługuje na międzynarodowy sukces, który z pewnością odniesie.

"The Washington Post"

Polityczny thriller supergwiazdy literatury. Emocjonujący i aż nazbyt prawdopodobny - nie będziecie w stanie oderwać się od tej książki.

Apple Books (książka miesiąca)

Przygotujcie się na ekscytującą przygodę!

CNN.com

Opowieść Folletta przykuwa uwagę.

"Christian Science Monitor"

Złożony, budzący niepokój thriller, który wydaje się zbyt możliwy, by po zakończeniu lektury wciąż można było czuć się komfortowo. Wątki tej historii są do tego stopnia absorbujące, że odruchowo zaczyna się je dostrzegać wszędzie w otaczającym nas świecie – i niepostrzeżenie dociera się do ostatnich kart tej emocjonującej powieści. Z jednej strony - wyśmienita rozrywka; z drugiej - otrzeźwiająca wizja przyszłości, która może szybko nadejść.

"Kirkus"

Bez reszty wciągający… Inteligentny, budzący dreszcz grozy, aż nazbyt prawdopodobny thriller.

Booklist

Świetny! Potężne, imponujące dzieło literackie jednego z najlepszych pisarzy w tym gatunku.

"Publishers Weekly "

Kup teraz
swiatksiazki.pl
34.67 zł
54.90 zł
Oszczędzasz 20.23 zł
Idź do sklepu »

Inne tego autora