PAKIET: FILARY ZIEMI / ŚWIAT BEZ KOŃCA

Ken Follett

Tytuł oryginału: PILLARS OF EARTH / WORLD WITHOUT END
Tłumaczenie: Grzegorz Sitek / Grzegorz Kołodziejczyk / Zbigniew A. Królicki
Liczba stron: 1736
Format: 140 x 210 mm
ISBN: 978-83-7985-674-9
Oprawa: box
Data wydania: 21 października 2015

Wyjątkowy box wydany w limitowanej edycji.

Walka o władzę, konflikty między monarchią, klerem i narodem, intrygi, seks, miłość, zdrada, mroczne tajemnice, krwawe zbrodnie, akty nienawiści i desperacji.

Filary Ziemi

Na tle wojny domowej, klęski głodu, konfliktów religijnych i sporów o sukcesję na angielskim tronie na pierwszy plan wysuwa się trwająca blisko czterdzieści lat budowa katedry w Kingsbridge. Pierwsza część historyczno-przygodowej sagi Folletta przedstawia splatające się ze sobą losy pięciorga bohaterów: budowniczego Toma, arystokratki Alieny, przeora katedry Filipa, rzeźbiarza Jacka oraz Ellen, mieszkającej w lesie pustelniczki, która para się czarną magią.

Świat bez końca

Pierwsza połowa

XIV wieku to dla Anglii trudny okres. Zarazy dziesiątkujące ludność, wieloletnia wojna z Francją, walki o pieniądze i władzę, polowania na czarownice... Nawet rozwój nauki wydaje się nie sprzyjać poddanym Edwarda III, zagraża bowiem fundamentom religii, a zatem – fundamentom świata.

Akcja Świata bez końca toczy się dwieście lat po rozpoczęciu budowy katedry w Kingsbridge. Bohaterowie są potomkami postaci, wokół których osnuta jest fabuła Filarów Ziemi. Ich drogi życiowe determinuje ambicja, duma, tajemnice, zbrodnia, miłość i zemsta. Chociaż wojna i zaraza odbierze im to, co najdroższe ich sercom, ani na chwilę nie stracą nadziei i nie zapomną o przysiędze, która złożyli w dzieciństwie pewnego brzemiennego w skutki dnia.

 

więcej

Inne tego autora