ŚWIAT BEZ KOŃCA

Ken Follett

Tytuł oryginału: WORLD WITHOUT END
Tłumaczenie: Grzegorz Kołodziejczyk / Zbigniew A. Królicki
Liczba stron: 904
Format: 125 x195 mm
ISBN: 978-83-8125-250-8
Oprawa: twarda
Data wydania: 29 kwietnia 2018

Kontynuacja Filarów Ziemi, najsłynniejszej powieści historycznej Kena Folletta.

Pierwsza połowa XIV wieku to dla Anglii trudny okres. Zarazy dziesiątkujące ludność, wieloletnia wojna z Francją, walki o pieniądze i władzę, polowania na czarownice... Nawet rozwój nauki wydaje się nie sprzyjać poddanym Edwarda III, zagraża bowiem fundamentom religii, a zatem – fundamentom świata.

Akcja Świata bez końca toczy się dwieście lat po rozpoczęciu budowy katedry w Kingsbridge. Bohaterowie są potomkami postaci, wokół których osnuta jest fabuła Filarów Ziemi. Ich drogi życiowe determinuje ambicja, duma, tajemnice, zbrodnia, miłość i zemsta.

Chociaż wojna i zaraza odbierze im to, co najdroższe ich sercom, ani na chwilę nie stracą nadziei i nie zapomną o przysiędze, która złożyli w dzieciństwie pewnego brzemiennego w skutki dnia.

Na podstawie Świata bez końca w 2012 roku nakręcono serial telewizyjny, którego współproducentem był słynny reżyser Ridley Scott.

Wejdź na stronę Kena Folletta - https://www.kenfollett.pl/ - dowiedz się więcej na temat autora i jego twórczości, a także spróbuj swoich sił w quizie o jego książkach!

więcej

Recenzje

Jeśli fikcja historyczna jest waszym ulubionym daniem, to tutaj dostajecie prawdziwy przysmak.

New York Post

Książka, która sukces zawdzięcza profesjonalizmowi autora.

The Guardian (UK)

Pełna naprawdę niezwykłych bohaterów powieść. Nie przeczytacie jej za jednym razem, mimo że ta perspektywa jest bardzo kusząca. Nią się trzeba delektować.

Library Journal

Inne z tej serii

Inne tego autora