BRUDNA SPRAWA

Robert Dugoni

Tytuł oryginału: CLOSE TO HOME
Tłumaczenie: Lech Z. Żołędziowski
Liczba stron: 448
Format: 135x205 mm
ISBN: 978-83-7985-284-0
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Data wydania: 1 lipca 2020

Cykl z detektyw Tracy Crosswhite

Książka autora dwukrotnie nominowanego do nagrody Harper Lee oraz nagrody Edgara Allana Poe

Ucieczka z miejsca wypadku. Śmiertelna ofiara – dwunastoletni chłopiec. Detektyw Tracy Crosswhite szybko wpada na trop kierowcy i znajduje dowody potwierdzające jego winę. Wystarczające, by postawić go przed sądem. Wszystko jednak się komplikuje, kiedy okazuje się, że sprawca pracuje w bazie wojskowej, i śledztwo przejmuje armia.

Zawalona pracą Tracy mogłaby odetchnąć z ulgą – ktoś dokończy za nią robotę. Mogłaby, gdyby nie mataczący wojskowi i znikające dowody.  Tracy wie, że nie chodzi tylko o wypadek i ucieczkę kierowcy. Cała ta sprawa jest… brudna.

A ona nie może odpuścić – obiecała zrozpaczonej rodzinie chłopca, że sprawiedliwość zostanie wymierzona. I dotrzyma obietnicy. Nawet gdyby musiała zaufać osobie, która wydaje się najbardziej podejrzana. Nawet gdyby miała sama jedna stanąć przeciwko całej Armii USA!

więcej

Recenzje

Ze wszystkich możliwych tragedii największym ciosem jest utrata dziecka. Niestety, w Seattle stało się to pewnego rodzaju plagą, której ktoś musi wreszcie zapobiec. Autor gra na emocjach czytelnika i zwodzi go tak długo, jak tylko może, olbrzymią rolę odgrywają tu silne kobiety, a wyjątkowym atutem są wielowymiarowe, mocno nakreślone postacie, również te drugoplanowe.

Karolina Antoszek, GoodBuk

W trzymającym w napięciu piątym kryminale z Tracy Crosswhite Dugoni wypełnia swoją opowieść świetnie wykreowanymi bohaterami i rozważaniami na temat systemu sprawiedliwości w marynarce wojennej.

„Publishers Weekly”

Pokręcona opowieść Dugoniego opowiada o spisku i winie… Fascynująca i oryginalna historia. Klimatyczna sceneria owiewana chłodnymi wiatrami Seattle służy jako tło dopełniające tematykę powieści.

Criminal Element

Dugoni ma dar do tworzenia bohaterów i prostych – na pierwszy rzut oka! – tajemnic, a jego historie mają wiele poziomów. Udaje mu się uchwycić atmosferę północno-zachodniej części kraju, dzięki czemu ożywa na kartach jego powieści.

Associated Press

Kup teraz
swiatksiazki.pl
13.96 zł
39.90 zł
Oszczędzasz 25.94 zł
Idź do sklepu »