UMIERA SIĘ TYLKO RAZ

Robert Dugoni

Tytuł oryginału: THE TRAPPED GIRL
Tłumaczenie: Lech Z. Żołędziowski
Liczba stron: 448
Format: 135x205
ISBN: 978-83-8125-477-9
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Data wydania: 13 marca 2019

Nieustraszona detektyw po raz kolejny będzie musiała położyć na szali swoje życie, by stawić czoła psychopacie.

 

Kiedy w pozostawionej w chłodnych wodach cieśniny Puget pułapce na kraby zostaje odnalezione ciało kobiety, Tracy jest przekonana, że będzie to jedna z najtrudniejszych spraw w jej policyjnej karierze. Po pierwsze, musi zidentyfikować ofiarę. A sekcja zwłok ujawnia, że zamordowana włożyła wiele wysiłku w ukrycie swojej tożsamości. Najwyraźniej się kogoś bała…

Gdy ustalenia policji zaczynają wskazywać, że ofiarą może być kobieta, która przed kilkoma miesiącami zaginęła w górach, sprawa staje się dla detektyw Tracy Crosswhite bardziej osobista. Wciąż nękają ją bolesne wspomnienia w związku z morderstwem młodszej siostry i świadomością, że z winy policji przez dwadzieścia lat Tracy nie mogła zamknąć tej sprawy. A historia lubi się powtarzać. Choć śledczy wnikliwie badają przeszłość zabitej kobiety, znajdują więcej pytań niż odpowiedzi. Dopiero dociekliwość Tracy doprowadza do odkrycia pełnej niespójności historii, w której zdrada i chciwość odgrywają główną rolę.

więcej

Recenzje

Robert Dugoni to jeden z najlepszych amerykańskich autorów kryminałów. Po jego powieści sięgam w ciemno. Jeszcze nigdy mnie nie zawiódł. Dugoni każdorazowo konstruuje ciekawą zagadkę kryminalną, kreuje ciekawych bohaterów z krwi i kości, dobrze orientuje się w pracy amerykańskich śledczych, a do tego kreśli ciekawe tło społeczno-psychologiczne. Słowem: pisze wciągające powieści kryminalne w świetnym stylu!

Maria Olecha-Lisiecka, Dziennik Zachodni

Robert Dugoni to doskonały pisarz.

Boston Globe

Nie przegapcie tej powieści – świetne kreacje bohaterów i porywająca intryga nie pozwolą się wam oderwać.

Night Owl Reviews

Robert Dugoni potrafi tchnąć życie nawet w policyjne procedury. I robi to tak doskonale jak nikt inny

Suspense Magazine