ZA KAŻDĄ CENĘ

Robert Dugoni

Tytuł oryginału: A STEEP PRICE
Tłumaczenie: Lech Z. Żołędziowski
Liczba stron: 448
Format: 135 x 205 mm
ISBN: 978-83-8215-400-9
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Data wydania: 2 czerwca 2021

Powieść autora książek dwukrotnie nominowanych do nagrody Harper Lee i Nagrody Edgara Allana Poe.

Dwie kobiety – jedna zaginiona, druga zamordowana – gotowe zapłacić najwyższą cenę za swoje ideały i marzenia.

Dwoje policjantów, dla których żadna cena nie jest zbyt wysoka za odkrycie prawdy i wymierzenie sprawiedliwości.

Kavita, młoda mieszkająca w Seattle Hinduska, ma marzenia jak wiele Amerykanek w jej wieku – skończyć studia, zrobić karierę. Tradycjonalistyczna rodzina dziewczyny ma jednak wobec niej zupełnie inne plany. Czy właśnie dlatego Kavita znika bez śladu? Bo chce się odciąć od rodziny?

Mimo że śledztwo w sprawie jej zaginięcia nie leży w gestii wydziału zabójstw, Tracy Crosswhite zajmuje się nim, ponieważ czuje, że za zniknięciem dziewczyny kryje się coś znacznie bardziej mrocznego niż ucieczka. I wkrótce znajduje tropy, które mogą na to wskazywać.

Tymczasem jej kolega Vic Fazzio, zajmujący się zamordowaniem miejscowej aktywistki próbującej oczyścić swoją dzielnicę z narkotyków, zostaje oskarżony o spowodowanie śmierci jedynego świadka. Tracy będzie próbowała mu pomóc, mimo że ma własne problemy – jej pozycja w wydziale nigdy jeszcze nie była zagrożona tak jak teraz. Ale choć ich kłopoty są innego rodzaju, to wygląda na to, że mają wspólne źródło.

Nikt nie zaprzeczy, że Robert Dugoni pisze świetne opowieści. Ale tym, co go absolutnie wyróżnia, jest umiejętność tworzenia niezwykłego obrazu pracy policji w wielkim mieście.

Associated Press

 

więcej

Recenzje

To już szósta część kryminalnej serii Roberta Dugoniego, której protagonistką jest detektyw Tracy Crosswhite. Książkę można spokojnie czytać, nie znając poprzednich tomów. Tym razem Dugoni przedstawia nam dwie niepowiązane ze sobą kryminalne historie. W jednej aktywistka społeczna zostaje zastrzelona na oczach swoich dzieci. W drugiej znika młoda dziewczyna. Tracy i jej koledzy będą mieli ręce pełne roboty. To rozrywkowa, ale i dająca do myślenia lektura. I znów – jak to w Wydawnictwie Albatros – opatrzona piękną okładką.

Marta Matyszczak, autorka serii kryminalnej "Kryminał pod psem"

Kolejny porywający thriller od jednego z najlepszych autorów w tym biznesie.

Associated Press

Postaci z krwi i kości i fabuła, która nie zwalnia aż do szokującego finału.

„Publishers Weekly”

Książka wprost napakowana tajemnicami, emocjami i surowym mięsem akcji. Dugoni doskonale wie, jak pociągać za nitki fabuły i umiejętnie przeskakuje między nimi, budując napięcie i trzymając czytelnika w garści.

Booklist

Nikt nie zaprzeczy, że Robert Dugoni pisze świetne opowieści. Ale tym, co go absolutnie wyróżnia, jest umiejętność tworzenia niezwykłego obrazu pracy policji w wielkim mieście.

Associated Press