I GÓRY ODPOWIEDZIAŁY ECHEM

Khaled Hosseini

Tytuł oryginału: AND THE MOUNTAINS ECHOED
Tłumaczenie: Magdalena Słysz
Liczba stron: 448
Format: 125 x195 mm
ISBN: 978-83-8125-302-4
Oprawa: miękkaze skrzydełkami
Data wydania: 20 czerwca 2018

Poruszająca opowieść o miłości, rozstaniu, przyjaźni, rodzinie i poświęceniu autora bestsellerów Chłopiec z latawcem oraz Tysiąc wspaniałych słońc.

 Afganistan, rok 1952. Abdullah i jego siostra Pari mieszkają wraz z ojcem i macochą w ubogiej wiosce. Ledwie wiążą koniec z końcem – znalezienie pracy graniczy z cudem.

Dziesięcioletni Abdullah darzy trzyletnią, niezwykle pogodną Pari wielką, bezwarunkową miłością; stara się zastąpić jej nieżyjącą matkę i ojca, który nie poczuwa się do przejęcia jej obowiązków. Aby zdobyć dla siostry skarb – piękne pawie piórko – Abdullah odda jedyną parę butów.

Pewnego dnia wszystko się zmienia. Podróż z ojcem do Kabulu stanie się dla Pari i Abdullaha początkiem rozstania, które odciśnie piętno na ich przyszłym życiu.

więcej

Recenzje

Opowieść o miłości, rozstaniu, przyjaźni, poświęceniu, wygnaniu i burzliwej historii Afganistanu rozciągnięta na trzy kontynenty i sześćdziesiąt lat historii.

The Times

Poruszająca trzypokoleniowa saga o poświęceniu, zdradzie i sile więzów rodzinnych.

People

O miłości, która nie zna granic czasu ani przestrzeni.

Sunday Express

Ukazuje prawdziwy, ludzki Afganistan w sposób, w jaki nie potrafią tego zrobić niekończące się wiadomości o bombach i terrorze talibów.

Daily Express

Kup teraz
swiatksiazki.pl
24.00 zł
36.90 zł
Oszczędzasz 12.90 zł
Idź do sklepu »