Kształt nocy

Tess Gerritsen

Tytuł oryginału: THE SHAPE OF NIGHT
Tłumaczenie: Jerzy Żebrowski
Liczba stron: 352
Format: 135 x 205 mm
ISBN: 978-83-6751-240-4
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Data wydania: 26 kwietnia 2023

Powieść, którą Tess Gerritsen zaskakuje swoich wiernych czytelników, łącząc kryminał z thrillerem psychologicznym oraz romansem z wątkami paranormalnymi. i po raz kolejny dowodząc, że jest niezrównaną pisarką i że żaden gatunek nie jest obcy.

Ava Collette, próbując uciec od traumatycznego wydarzenia w jej życiu, przeprowadza się z Bostonu na wybrzeże Maine. Ma nadzieję, że atmosfera wynajętego na odludziu domu będzie sprzyjać pracy nad książką, na którą czeka wydawca.

Wkrótce Ava przekonuje się jednak, że to miejsce nie zapewnia jej tak potrzebnego spokoju. Regularne wizyty nieproszonego gościa wprawiają ją w przerażenie i nie pozwalają skupić się na pisaniu, a dziwne zachowanie mieszkańców pobliskiego miasteczka, w którym doszło do niewyjaśnionych zabójstw, tylko podsyca nasilające się w niej poczucie zagrożenia. Zwłaszcza kiedy próbując dowiedzieć się czegoś na temat morderstw, natrafia na mur milczenia.

Poznając historię domu, Ava dowiaduje się, że każda kobieta, która do niego trafiła, umarła w tym miejscu. Zaczyna mieć przeczucie, że może być następna.

Zamiast czekać, aż stanie się kolejną ofiarą, decyduje się zrobić to, czym powinna była zająć się policja: przeprowadzić porządne śledztwo.

Tess Gerritsen to jeden z najbardziej wszechstronnych głosów w świecie dzisiejszych thrillerów.

„Providence Journal”

Tess Gerritsen to mistrzyni w opowiadaniu historii zgłębiających psychikę mordercy i tajniki medycyny sądowej.

James Rollins

więcej

Recenzje

Niełatwo jest w XXI wieku napisać powieść z duchami, nie ocierając się o grafomanię. Autorce się udało: mistrzowsko buduje i stopniuje emocje i napięcie, powoli intryga horroru zmierza ku racjonalnemu, finałowemu rozwiązaniu.

Jacek Michoń, Angora

Wielka porcja napięcia, tym trudniejsza do opanowania, gdy za oknami ponure, listopadowe, bardzo długie wieczory. Kiedy skończycie tę lekturę, będziecie sprawdzać, czy drzwi są dobrze zamknięte, a na balkon nie wyjedziecie za nic, w każdym razie nie wieczorem. Podobno zło czai się wszędzie.

Grażyna B. Groyecka, Portal kryminalny

Tess Gerritsen to jeden z najbardziej wszechstronnych głosów w świecie dzisiejszych thrillerów.

Providence Journal

Tess Gerritsen to mistrzyni w opowiadaniu historii zgłębiających psychikę mordercy i tajniki medycyny sądowej.

James Rollins

Kup teraz
swiatksiazki.pl
29.04 zł
44.90 zł
Oszczędzasz 15.86 zł
Idź do sklepu »

Inne tego autora